| Krina2011 a întrebat:

Sa ne amuzam un pic. Cine trimite cele mai multe si amuzante bancuri primeste funda.Cand se ajung la 15 raspunsuri dau funda la cel mai bun si voturi la restul.

Răspuns Câştigător
| TнєFυηηуρrodαcşăη a răspuns:

Se uita Ion peste gard si il vede pe Vasile jucand tenis cu Agassi. Batea
Vasile la Agassi de nu-i venea sa creada.
- Ba Vasile domnu ala nu-i Agassi?
- Ba da mai Ioane.
- Si tu stii tenis, ma?
- Stiu ma Ioane, mai bine n-as sti. No ia ca iar l-am batut.
-Apoi cum sa face ma, ca nu te-am vazut niciodata. ( Agassi terminat, il
roaga sa mai joace o partida)
-Du-te in fundu' gradinii, acolo-i un broscoi, ala-ti indeplineste orice
dorinta, numa vezi de vorbeste mai tare cu el ca-i cam surd.
Se duce Ion la broasca si ii spune ca vrea mult aur. Cand ajunge acasa
constata ca in batatura avea un taur. Se plange la Vasile:
- Surda tare broscuta ta, am vrut mult aur si mi-a dat un taur.
- Si tu crezi ca eu am vrut sa fiu tare-n tenis?

De ce isi coloreaza Moldovenii antenele? Ca sa vada color la tv

Intrebare : De ce isi fac moldovenii scoli mari in inaltime?

Raspuns : Ca sa aiba scoli inalte?

De ce merg iarna moldoveni la coltul casei?
Raspuns:Ca acolo este 90 de grade.

O MOLDOVEANCA INTR-UN RESTAURANT DIN BUCURESTI:
OSPATARUL-BINE ATI VENIT! CU CE VA SERVIM?
MOLDOVEANCA-O PORTIE FELIU UNU, FELIU DOI SI TATI FELIURILI.
OSPATARUL:
-AUZI FAI? STII BANCUL CU ALBINELE?
M - NU WAI...
O -ROIUL!
M -WAI DAR TU STII BANCUL CU SANII?
O -NU...
M -SA NI PUPI IN CUR

Doi mosnegi stateau pe o banca:
-Auzi, o vezi pe tipa aia? moare dupa mine.
-Da de unde stii?
-Doar n-o sa moara inainta mea!

Concurs internazional: cine-i mai tare in cap! Americanu rupe 10 caramizi, neamtu rupe un stalp. Vine randul moldoveanului si incearca sa rupa un tanc cu capu da nu reuseste din prima. Mai incearca o data si mai nu-si rupe capu! Perplex deschide turela tancului si intreba: UAI! II VRUN MOLDOVAN INAUNTRU?

un rrom un ungur si un moldovean sunt prinsi de garda britanica la furat.sefu le da o sansa ca sa nu-i decapiteze:daca unul dintre voi imi zice un cuvant englezesc pe care nul stiu il las liber. unguru:Butterfly.o simplu fluture esti mort
tiganu:Butterfly sefu simplu esti mort si tu doar stiu ca e fluture
moldoveanu:Butterflyli.sefu curios ce e ce? la care moldoveanu fluturililaughing)

Moare Vasile.Nevasta-sa Gheorghita: sa-i pun pantofii astia noi?--Las ca-s buni si tenisii Sa-i pun costumul asta nou? Las ca-i bun si treningu`Dupa ce il imbraca si aseaza in sicriu incepe moldoveanca sa boceasca:unde te duci tu Vasileeeeeeeee? unde te duci tu Vasileeeeeeee? La un moment dat se aude din sicriu: LA FOTBAL NENOROCITO

Ce fac moldovenii toata ziua?

Stau si se mandresc ca-s romani

Cum a comandat Ştefan cel Mare atacul în bătălia de la Vaslui?

- Asupra vraşmaşului din vâlşeaua şea micî, oasti: Paliţi!

Ştiti de ce Moldovei i se mai spune Computerland?

Pentru că de fiecare dată când se intilnesc doi moldoveni, unul dintre ei îi spune celuilalt:-Ai biem şeva!

Ibig grine ce isi plimba moldovenii copii cu roaba prin beci?

R: Ca sa se obisnuiasca cu metroul.

de ce moldovenii nu se imbolnavesc de SIDA?

ei are si boala mindria ei

De ce au moldovenii casele rotunde? Sa nu steie hotul la colt.

Merge un moldovean la un restaurant.

-Chelner un suc te rog dar sa fie nici prea rece nici prea cald. Ii aduce chelnerul sucul.

-Chelner o ciorba te rog dar sa fie nici prea rece nici prea calda.

-Chelner adumi o

-Ba da stii ceva pupama in fund nu prea in stanga dar nici prea in dreapta

cum recunosti mirele la o nunta de moldoveni?

are cel mai misto trening

De ce tin moldovenii tarnacopul linga televizor?

Cand se strica un canal, sapa altul.

In gara un moldovean intreaba:

-Cat costa un bilet la Viseu?

- 200.000 lei

- Decat sa dau 200.000, mai bine ma KK pe mine

1 răspuns:
| Nymphetamine a răspuns:

No sa ajungi tu la 15 raspunsuri, relaxo!