| Anonim1842 a întrebat:

Fanii naruto stiti cumva daca jiraiya este inca in viata? Stiu suna penibil ce spun dupa episodul ala in care nagato il omoara pe jiraiya si corpul lui se scufunda in mare si se vede clar ca a el a murit.Dar ce am vazut pe internet si se spune ca kishimoto (sau cum il cheama pe scriitor) a avut un interviu si a spus ca jiraiya nu ar fi mort deoarece (dar tot parca e imposibil) nagato a folosit renasterea rinne atunci cand a atacat konoha si a distrus-o si toti oamenii pe care ia omorat s-ar fi intors la viata ceea ce il include si pe jiraiya.Dar oricum parerea mea e ca corpul lui jiraiya e in adancul marii si cum ar putea supravietuii daca e la fundul marii chiar daca nagato l-a adus la viata.
Si pe langa asta mai ar fi o dovada ca kabuto a incercat sa il aduca pe jiraiya inapoi la viata cu edo tensei cum a facut si cu ceilalti dar nu a reusit deoarece e posibil sa fie in viata(asta ar fi super tare) si kishimoto spunea ca jiraiya va aparea in boruto si ca ar fi trait in lumea aia a broastelor nu stiu cum se numeste.Dar tot nu sunt sigur daca ar fi trait de ce nu s-a dus la naruto sau in konoha pana acum de ce in serialul boruto? Ar fi batran rau jiraiya in boruto daca ar fi in viata.
Dau funda + vot cine imi spune daca jiraiya e mort sau nu.

1 răspuns:
| PetruVasilascu a răspuns:

Ca un fan Jiraya as dori sa fie in viata, dar nu cred ca este posibil. Tehnica Rinne de reinviere din cate am vazut poate aduce la viata o multime de oameni care au murit recent(Konoha) sau un om care a murit cu destul de mult timp in urma(Madara). Nagato in ultimele sale momente era complesit de resemnare si tristete si sigur ar fi incercat sa il aduca si pe Jiraya dar nu a putut. Kabuto a zis ca nu a putut gasi corpul lui Jiraya fiindca corpul lui jiraya era prea adanc scufundat in apa si presiunea era prea mare sa poata fii recuperate.Scuze ca poate iti stric asteptarile dar s-ar putea sa nu il mai vedem vreodata(poate v-a mai aparea ca o amintire intr-un filler cum ne-am obisnuit de la seriile precedente). Bafta happy