| TwinDragons a întrebat:

Pentru fanii naruto,multi spun ca nagato este mai puternic decat itachi,pentru ca nimic in afara de susanoo nu ar avea efect asupra lui nagato,deoarece acesta poseda rinnegan si poate absorbi orice jutsu,dar atunci cand a fost reinviat cu edo tenesi si el si itachi,itachi a folosit amaterasu pe el,iar acesta nu a putut sa il absoarba,bine inteles care era mort daca nu ar fi readus la viata din cauza la edo tensei,iar din cate am citit pe site-ul shinobi amaterasu lui itachi este mult mai puternic fata de al lui sasuke,intreaba este de ce? daca imi puteti rasp la ambele intrebari ar fi super, cel mai bun raspuns! Funda promit!

4 răspunsuri:
| UzOm a răspuns:

La ce anume vrei mai exact să-ți răspund? De ce a fost doborât Nagato de către Itachi, sau de ce Itachi este mai puternic decât Sasuke?

| TwinDragons explică (pentru UzOm):

Ambele laughing

| UzOm a răspuns (pentru TwinDragons):

Nagato nu a vrut să lupte cu Naruto, de aia a renunțat în a mai absoarbe amaterasu. Astfel el ar fi ars de "viu" fără să se mai regenereze.
Era un filier despre Sasuke și Itachi în care îi arăta mai detaliat viața lui Itachi. În el poți observa de ce e Itachi mai puternic decât Sasuke.

| TwinDragons explică (pentru UzOm):

In privinta luptei cu Nagato,atunci Nagato a fost sub controlul lui Kabuto, itachi a putut scapa din cauza asta l-a lovit cu amaterasu pe Nagato, iar atunci Nagato inca era controlat de kabuto deci nu putem spune ca nu a vrut sa se lupte cu Naruto, cand de fapt era sa ii omoare si pe el si pe killer b daca nu venea monstru ala rosu de itachi laughing) iar din cate am inteles, chiar daca sasuke este incarnarea lui indra, itachi este cam singurul care a mostenit toate abilitatile de la intra si six path hagoromo, iar atunci cand sasuke si-a format EMS a luat si abilitatile lui Itachi Susanoo/amaterasu/tuskynomi