| Alexandra4500 a întrebat:

Cititi manga? Care sunt preferatele voastre?

Răspuns Câştigător
| Sєвα a răspuns:

Hehe.

Manga :
Green Worldz *inca ongoing*
boku no hero academia *inca ongoing*
Ou-sama game 1/2
Tokyo Ghoul Re *inca ongoing*
Magi / Magi - Sinbad *inca ongoing*
BugCat *inca ongoing* *comedie*
Dungeon ni Deai o Motomeru no wa (citeam din inainte sa stiu ca apare anime) *inca ongoing parca*
Akame ga kiru *inca ongoing*
Pandoras Hearts - terminat
Crime And Punishment
Kami-sama no Iutoori Part 1 - terminat
Kami-sama no Iutoori Part 2 - inca ongoing
Chikotan, Kowareru
Imori 201
Handa-kun *daca ai vazut barakamon, o sa iti placa*
Big Order
Mahou Shoujo of the End
Saike Mata Shitemo *inca astept un update...*
Real Account -?
Real Account 2 - ongoing
Imawa no Kuni no Alice *parca a aparut animeul sau nu mai stiu*
Happiness (OSHIMI Shuzo)

Manhwa:
Tales of Demons and Gods - copiaza mult naruto (parerea mea)
Crepuscule - *dureaza mult pana mc-ul devine puternic e.e*
4 cut hero - o comedie...

P.s. majoritatea ori sunt comedii ori actiune, ori psihologice, ori post-apocaliptice, ori horror, ori echii etc

| Alexandra4500 explică (pentru Sєвα):

Mersi de raspuns. Tokyo ghoul este si preferatul meu.winking O sa le caut si pe restul, in special pe cele horror si psihologice. Manhwa nu am citit pana acum. Ce are diferit de manga?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandra4500):

In manhwa e color, si gen daca manga are 20 de pagini un capitol spre exemplu, manhwa are 100 de pagini, dar 80 dintre pagini sunt doar imagini, nimic scris, sau doar vreun zgomont, de exemplu arata o albina si scrie "bzz" si face o pagina laughing

| Alexandra4500 explică (pentru anonim_4396):

Mno bzz bzz, tot mai faine sunt manga happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandra4500):

laughing stiu

| Alexandra4500 explică (pentru anonim_4396):

laughing

| Sєвα a răspuns (pentru Alexandra4500):

Manhwa - color, se citeste normal de la stanga la dreapta, nu are chiar 100 de pagini sunt unele cu 4-5 pagini, altele cu 20-30, altele cu 50-60, iar de cele mai multe ori se repeta o imagini dar se adauga ceva (un sunet, un caracter, etc)

Manga - nu cred ca mai are rost sa explic asta

P.S. TG e printre preferate dar nu e locul 1 (poate 3 sau 4) *parere personala*
P.S.S. ma mir, ca sunt romanii care citesc *manga/Manhwa*

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesc, dar mai rar, pentru ca prefer sa vizionez anime in loc sa citesc manga tongue totusi, uite top preferate ale mele:

kaichou wa maid-sama
liar game
psyren
lost:brain

| Alexandra4500 explică (pentru anonim_4396):

Mda, cand nu ai net bun te multumesti si cu manga.winking. O sa caut ce mi-ai scris. Aveam nevoie de niste sugestii, mersi :p

| Kanpeki a răspuns:

Ce coincidenta. Si eu am net prost si sunt nevoit sa citesc doar manga...
@intrebare: Naruto, Bleach, DBZ, Tokyo Ghoul, Soul Eater, Shaman King, Koisuru Harinezumi, One Piece, Attack on Titan, Blade Note, Death Note, Kuroshitsuji, Doraemon (cea mai tare manga de comedie).

| Alexandra4500 explică (pentru Kanpeki):

Fain de noi laughing, o sa citesc Doraemon, parca as avea chef de ceva amuzant. Hey iti recomand sa citesti si Monster. Mersi de raspunswinking

| Kanpeki a răspuns (pentru Alexandra4500):

Cu placere.winking
Am inceput sa citesc Monster cu ceva timp in urma dar doar vreo 2 sau 3 capitole. Am sa continui de azi. big grin

| Alexandra4500 explică (pentru Kanpeki):

Sa continui ca merita sa-ti pierzi timpul cu el, are o poveste foarte faina. Spor la cititwinking

| Kanpeki a răspuns (pentru Alexandra4500):

Arigatou. happy

| Alexandra4500 explică (pentru Kanpeki):

big grin