| Alexandra4500 a întrebat:

Imi plac mult anime-urile. Preferatele mele sunt Death note si Tokyo ghoul, cei care le-ati vazut va rog sa-mi recomandati si alte anime-uri de genu.

Răspuns Câştigător
| Sєвα a răspuns:

*Lista scurta*

Mirai nikki - cre'ca l-ai vazut
Attack on titan - cre'ca l-ai vazut.
owari no seraph - cre'ca l-ai vazut
Akame ga kill - cre'ca l-ai vazut
zankyou no terror - nu-i chiar ca Tokyo ghoul dar e interesant
parasyte
deadman wonderland

. doar astea imi vin in minte la prima gandire, deci sper ca te-am ajutat.

| Alexandra4500 explică (pentru Sєвα):

Mersi mult. O sa incerc sa le vizionez cat mai repede.

3 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Hey
Code geass - personaje asemanatoare, tactici, actiune ca si in death note.
Parasyte - poate l-ai vazut, e super
Shinsekai yori
Deadman wonderland
Umineko naku koro ni
Mushishi
Death parade
Poti incerca Bakuman, e facut de acelasi autor de la death note, e total paralel intr-un fel, dar poate o sa iti placa.

| Alexandra4500 explică (pentru Deleb):

Mersi mult de recomandari.