| Bєshka a întrebat:

Vreu sa ma apuc de un manga adica sa desenez unul dar nu stiu sa inventez ceva despre ce sa scriu.Ma pricep la desenat anime foarte bine dar nu-mi vine ce replici sa pun chiar daca inca nu m-am apucat.Am mai incercat o data dar nu mi-a reusit.Toate manga trebuie sa fie in chineza? Doar chinezii fac manga? Am un caiet mare de desen in care pot desena toata manga dar cum am spus nu stiu ce sa desenez.Mai mult mi-ar placea sa desenez un anime de romance.Dar nu am nici o ideee cum sa arate personajele sau cu ce sa incep. Ceva sfaturi? Si cand o sa termin(stiu ca o sa-mi ia cam mult timp dar totusi)cum pot sa-l fac anime adica sa-l animez sau cum sa spun..In fine..Deci ceva sfaturi? Cu ce as putea incepe? Eu m-am gandit sa incep acasa la personajul principal cum se trezeste se pregateste de prima zi la liceu si dupa cu scoala colegi noi etc... Daca imi place ce propuneti dau si funda rest u' vot! Mz anticipat!

Răspuns Câştigător
| ANDy_7954 a răspuns:

Imi place acel realistic eye.esti bun! sau buna!?!
http://www.youtube.com/user/markcrilley-poate vrei sa arunci o privire.sunt clipuri how to draw create de Mark Crilley(data trecuta am scris mike in loc de mark). poate iti sunt de folos! astept mai mute desene!

10 răspunsuri:
| ゼロの a răspuns:

Pai pentru mine este usor sa inventez.
Nici un anime pe care il stiu (aprox. 50)
nu e in chineza, toate sunt in japoneza ceea ce este diferit. Oricum iata o idee:
Un baiat 1, 50m pe nume Kaname Ku, merge la liceu aceasta fiind prima zi.
(Liceu de top, cu 5 etaje, internat, sala de mese, lab. chimie, lab. info, 1km patrat fiind terenul care apartine liceului.)
El se afla in clasa 9a, asta aratand cat de bun este la invatat, bursa de merit (cred sau cealalta nu mai stiu cum, care se dadea pentru 10 pe linie),
cu el in clasa fiind o fata pe nume Yuki Kuran 1, 80m inaltime; care se indragosteste de de Kaname, dar aceste nu o place si pana la urma Yuki il convinge pe Kaname sa fie impreuna, dar in clasa 10 se despart fiindca Kaname o insala, se impaca, se cearta, cei doi sunt foarte amuzanti, sunt porecliti Stan si Bran. In clasa 12 se cearta, inainte de absolvire sa impaca si se despart din nou fiindca Kaname se duce la info. in Toky, iar Yuki la machiaj in Romania.
Asta a fost mult mai pe larg, dar ti-o pot spune in detaliu. Daca ai sa zicem 4 ani. happy

| ゼロの a răspuns:

Pai pentru mine este usor sa inventez.
Nici un anime pe care il stiu (aprox. 50)
nu e in chineza, toate sunt in japoneza ceea ce este diferit. Oricum iata o idee:
Un baiat 1, 50m pe nume Kaname Ku, merge la liceu aceasta fiind prima zi.
(Liceu de top, cu 5 etaje, internat, sala de mese, lab. chimie, lab. info, 1km patrat fiind terenul care apartine liceului.)
El se afla in clasa 9a, asta aratand cat de bun este la invatat, bursa de merit (cred sau cealalta nu mai stiu cum, care se dadea pentru 10 pe linie),
cu el in clasa fiind o fata pe nume Yuki Kuran 1, 80m inaltime; care se indragosteste de de Kaname, dar aceste nu o place si pana la urma Yuki il convinge pe Kaname sa fie impreuna, dar in clasa 10 se despart fiindca Kaname o insala, se impaca, se cearta, cei doi sunt foarte amuzanti, sunt porecliti Stan si Bran. In clasa 12 se cearta, inainte de absolvire sa impaca si se despart din nou fiindca Kaname se duce la info. in Toky, iar Yuki la machiaj in Romania.
Asta a fost mult mai pe larg, dar ti-o pot spune in detaliu. Daca ai sa zicem 4 ani. happy
P.S sunt foarte inventiv si iti pot face cel putin cate un anime din fiecare gen.

| Bєshka explică (pentru ゼロの):

Pai as vrea ca baiatul sa aiba 1, 80 iar fata 1, 75 si sa nu se certe asa mult, vreau sa-l fac pe baiat putin pervers cum e si usui takumi din maid-sama si fata sa aiba un secret si baiatul a aflat si o chinuie pe fata.cam asta dar ma mai gandesc.tie iti convine asa?

| ゼロの a răspuns (pentru Bєshka):

Asta e mai mult drama, dar imi place.
Scuze pentru ca am postat de 2 ori.
Putem vorbi pe mes?
Poate te ajut si cu animare desenului, dar te avertizez ca sunt la inceput.

| Bєshka explică (pentru ゼロの):

In fine.trimitemi idul tau prin mesaj.

| Bєshka explică:

PS:Si la inceput fata gaseste o pisica care o duce undeva si si baiatul gaseste o alta pisica care il duce tot in locul acela unde o duce cealalta pisica pe fata si ei 2 se intalnesc si stii tu dragoste la prima vedere dar mai incolo fata nu vrea sa recunoasca ca il place pe baiat si baiatul o urmareste peste tot.

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Manga este creata de japonezi, nu de chinezi, si nu este "un manga", este"o manga" (o revista de benzi desenate pentru cultura ta generala! >((

| ANDy_7954 a răspuns:

Mike crilley(poate vrei sa reti acest nume) a spus ca multi aristi cred ca pot crea manga, dar ei de fapt nu au o poveste.manga trebuie sa aiba un inceput, un cuprins si o incheiere.majoritatea manga sunt pe genul fantasy. ceea ce as face eu ar fi sa desenez schite si sa creez o poveste simpla pe care as dezvolta-o de fiecare data cand am o idee.in cativa ani as schimba povestea de 100 de ori pana ar iesi ceva ce eu as cumpara.mi-ar placea sa-ti vad desenele.imi poti lasa un link? eu iti urez succes!

| Bєshka explică (pentru ANDy_7954):

Http://lalaeveryday.deviantart.com/
deocamdata doar astea le-am pus pe net :(
desenez mult mai frumos ca ce e acolo pe pagina mea de deviantart.

| ANDy_7954 a răspuns (pentru Bєshka):

Imi place acel realistic eye.esti bun! sau buna!?!
http://www.youtube.com/user/markcrilley-poate vrei sa arunci o privire.sunt clipuri how to draw create de Mark Crilley(data trecuta am scris mike in loc de mark). poate iti sunt de folos! astept mai mute desene!