| javiga a întrebat:

aceasta intrebare este adresata fanilor naruto:
Cine credeti ca ar invinge dintr-e Itachi Uchiha vs Madara Uchiha+puterea lui Hashirama.
Cu argumente. ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Ilarionus a răspuns:

Abilitati
madara la invins un hokage si pe cei 5 kage are multe tehnici de stil foc si stil pamant mai ales ceaa mai puternica tehnica susanno al lui.
itachi este unul dintre marii ninja ai clanului uchiha si are multa experienta in lupate si tehnici avansate cum ar fi tsuskuyomi amaterasu susano etc si sa nu uiti ca a avut si eternal mangekyou sharingan este bun si in lupta cu sabia si mai are si izanami are ca si madara tehnici de foc.
eu as zice ca madara dar nici itachi nu-i mai prejos

4 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu stiu.

| Awesom a răspuns:

Pai Madara 100%, de ce? Are rinnegan, are puterea de a controla bestiile cu multe cozi(kyuubi), nimeni nu-l poate bate in acest moment. Poate doar Naruto cand va primi si cealalta jumatate din chakra lui Kurama de la Minato.Itachi nu ar avea nici o sansa.

| CrinaMadalina a răspuns:

Clar Madara. Dupa cum s-a mai spus, singurul care-l poate invinge e Hashirama (acum si cu puterea lui Hashirama nu mai sunt asa de sigura), dar nu cred ca Itachi este destul de puternic.

| Miko_Miko_2000 a răspuns:

Cred ca Madara Uchiha ...pentru ca are si rineganul si mangetsu sharingan, si dupa parerea mea i mai puternic...spe ca te-am ajutat! Funda?