| Skifer a întrebat:

Stie cineva cand v-a continua Fairy Tail?
Sau Shingeki No Kyojin?
Mai mult astept un raspuns pentru Fairy Tail, am asteptat prea mult si tot nu apare, la Shingeki am auzit ca o sa continue in 2014
De Fairy Tail nu am mai auzit nimic straight face
Va rog sa imi spune-ti,
Peace!

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Nu e vorba ca nu ai auzit nimic, ci nu ai cautat (cel putin pe TPU).
De nu stiu cate ori am raspuns la intrebarea pe tema "continuarea Fairy Tail" + o informatie lansata la sfarsitul lunii trecute ce am postat-o aici pe TPU.

Revenind la intrebarea ta.
In vara, Mashima a confirmat continuarea seriei, dar nu a fost anuntata si data. Iar saptamana trecuta cei de la Weekly Shonen Magazine, au anuntat ca in primavara 2014 Fairy Tail va veni cu un proiect "socant".
Sursa: http://www.animenewsnetwork.com/......ext-spring

Cat despre "Attack on Titan". Informatia ta este gresita.
Inca nu se stie daca va fi o continuare.
Ce se stie sigur, zilele trecute a fost anuntat ca in 2014 va incepe filmarile pentru un Live-Action si difuzarea va fi in 2015.
Sursa: http://www.animenewsnetwork.com/......titan-film