| vlady434 a întrebat:

Stiti cumva daca Full Metal Panic, va mai avea si un al patrulea sezon? Sau daca exista deja? Si ce credeti ca se va intampla avand in vedere sfarsitul "epical" dar in acelasi timp si misterios al seriei TSR. Astept raspunsuri serioase si cele mai bune primesc funda.

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

De fapt FMP are doar două sezoane:Full Metal Panic!(cu un episod special Full Metal Panic! The Second Raid Episode 000) şi Full Metal Panic! The Second Raid(de asemenea cu un episod special Full Metal Panic! The Second Raid: Wari to Hima na Sentaichou no Ichinichi).
Are o serie care nu are o prea mare legătură cu povestea originală:Full Metal Panic? Fumoffu.
Nu cred că va mai avea parte de un alt sezon, din moment ce au trecut aproximativ 7 ani de la difuzarea ultimelor episoade, şi nu s-a anunţat nimic cu privire la acest anime, dar nu ştii niciodată.

| vlady434 explică (pentru birdie14):

Am vazut pe Facebook, ca se va lansa in iulie, o noua serie de manga, parca. Dar cum ai spus si tu, nu se stie niciodata.

| birdie14 a răspuns (pentru vlady434):

Da.Se creează o manga după un roman cu acelaşi nume, Fullmetal Panic Another, dar care nu are legătură cu seria originală, acţiunea având loc 10 ani mai târziu.