| Ruma2500 a întrebat:

Salutare, s-ar merita sa incep sa ma uit la Naruto de la inceput pana in prezent deoarece nu prea stiu ce sa fac deoarece este destul de lung si as vrea sa va cer parerea celor care l-au vazut.

Răspuns Câştigător
| єχcєєℓ a răspuns:

Păi în primul rând cred că ai auzit de aşa numitele "filliere" sau "amintiri" care domină toată seria Naruto :)) Sunt episoade extra, anime only care nu au legătură cu povestea principală. Unele sunt interesante, altele nu. Unele mi-au plăcut, iar altele au fost un chin. Din moment ce seria s-a terminat deja, rămâne la alegerea ta dacă alegi să vizionezi şi fillierele. Pentru cei ce a aşteptau câte un episod săptămânal... era vai de ei. Era ceva de genul: 2 episoade pe câmpul de luptă, 20 de episoade amintiri şi tot asa. O alternativă ar fi să termini întâi povestea principală şi să laşi fillierele de o parte pentru când o termini.
În total su nt 720 de episoade, 315 fiind filliere. Găseşti aici ghidul perfect.
http://www.animefillerlist.com/shows/naruto
http://www.animefillerlist.com/shows/naruto-shippuden
Din seria originală, primele 135 de episoade le poţi viziona fără griji, 9 episoade nu încurcă cu nimic şi chiar sunt interesante, de la 136-220 cum am zis ai de ales. Personal îţi recomand să treci direct la Naruto Shippuden unde până la episodul 300 fillierele sunt acceptabile şi interesante. De acolo daca deja ţi-ai pierdut răbdarea poţi să le laşi naiba :)).
Mic rezumat:
-Naruto: Fillierele până la episodul 135 recomandate.
-Naruto Shippuden: Fillierele până la episodul 300 recomandate.
De ce le recomand? Au fost foarte bune.
Pe parcurs decizi tu. Vizionare plăcută!

1 răspuns:
| DanielDani2004 a răspuns:

Da merita eu am vazut toate ep de la naruto si este foarte fain si foarte amuzant