| Niculae_Luci_1997 a întrebat:

Salutare TPU, (ANIME) Vreau si eu niste anime uri frumoase, am vazut pana acum: death note,ao no exorcist,attack on titan, full metal alchemist,elfien lied,deadman wonderland,d gray man, no game no life, tokyo ghoul (nu sunt prea multe happy ), deci cred ca va dati seama ca imi plac acele anime uri in care este vorba despre un copil/adolescent cu o copilarie grea si care are un tel maret,... ceva de genu, daca stiti asti vrea sa imi scrieti numele si sa imi ziceti cam despre ce este vorba. multumes! (DAU FUNDA)

Răspuns Câştigător
| BlackRaven45 a răspuns:

Ceva cam de genul sunt:

-Owari no Seraph
-Mirai Nikki
-Karneval
-Tokyo Ravens
-Pandora Hearts
-Makai Ouji: Devils and Realist
-Soul Eater
-Noragami
-11eyes

3 răspunsuri:
| Sakura13574 a răspuns:

Romeo x Juliet(inspirat din Romeo si Julieta), Aldnoah. zero(este vorba despre o lupta intre spatiu si Pamant), Buddy complex(este vorba despre un baiat care calatoreste in timp si ajunge in viitorul indepartat), HunterxHunter(este vorba despre un copil de 12 ani numit Gon, care doreste sa devina Vanator-un fel de meserie legata de magie si aventura...-la fel ca tatal sau, trecand prin multe aventuri si facandusi multi prieteni), Durarara(nu prea stiu cum sa descriu acest anime, dar este tare), Sword art online(este vorba despre un joc virtual in care oamenii pot intra, iar la un moment dat creatorul jocului plocheaza toti jucatorii in el, corpurile lor ramanand in lumea reala. Povestea se invarte in jurul unui baiat numit Kirito care ramane blocat in joc, iar intre timp se indragosteste de o fata numita Asuna.Ei trebuie sa termine jocul pentru a putea iesi din el)

| Anihilatoarea a răspuns:

Beelzebub
Durarara
Durarara x2
Steins; Gate
Soul Eater
Gto
Mirai Nikki
Sword art online
Nichijou
Akame ga kill
Kill la kill
Psycho-pass
Code geass
Cowboy bepop
Trigun
Monster

| ZZZZ554 a răspuns:

1 Sailor Moon -Este vorba despre o fata de 14 ani pe nume Usagi care intalneste o pisica pe nume Luna si descopera ca este o luptatoare intr-un costum de marinar. Ajutata de Luna le cunoaste pe Ami( Sailor Marcury), Rei(Sailor Mars), Mako(Sailor Jupiter) si Minako(Sailor Venus).Se mai intalneste cu Mamoru Chiba care capilaria lui a fost grea si fla ca in trecut au fost iubiti.

2Naruto -Un baiat care de mic in el a fost sigilata o vulpe antica cu 9 cozi.Desi el nu a avut familie si a fost respins de lume reuseste se devina cel mai puternic ninja.

FUNDA?