| Miko_Miko_2000 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste animeuri de dragoste foarte frumoase si care v-au placut voua foarte mult.
Dau funda pentru cele mai multe si care au si niste pareri sau o mica descriere.

7 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Kaichou wa Maid-sama
Toradora
The pet girl of Sakurasou
Parere? Sunt cele mai bune dupa mine.

| ryuu a răspuns:

Hey! Anime-uri romance:
- Golden Time
- Hana Yori Dango
- Mashiroiro Symphony
- Amagami SS (2 sez)
- Bakuman (3 sez)
- Suzuka
- Sola
- Paradise Kiss
- Sikitte ii na y o
- Kimikiss Pure Rouge
- Nana
- Ano Natsu de Matteru
- Itazura na Kiss
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez)
- Myself; Yourself
- Tasogare Otome x Amnesia
- Sakamochi no Apollon

Vizionare placuta!

Daca mai vrei spune-mi.

P.S. Pentru ultimile doua anime-uri iti propun sa citesti si manga-ul de la inceput. Deoarece povestea difera fata de anime.

| Miko_Miko_2000 explică (pentru ryuu):

Nogizaka Haruka no Himitsu unde il gasesc ro sub, daca este?

| ryuu a răspuns (pentru Miko_Miko_2000):

Nu este tradus in romana. Doar in engleza pe animefreak.tv, are doua sezoane + ova.

| RosyInferno a răspuns:

Nu voi scrie descriere la nici unul. Nu ma pricep la spoilere. Dar toate sunt minunate.
Bokura Ga Ita; Kaichou wa Maid-sama; Vampire Knight; Sword Art Online; Amnesia; Diabolik Lovers; Kimi ni Todoke; Nana; Clannad.

| Mothafuckaa a răspuns:

Hey...
Ti-as putea recomanda :
Kaichou wa maid-sama(personajul principal e o fata care nu prea place baietii, e saraca, si lucreaza la o cafenea, la scoala e presedintele elevilor, si e, cum sa spun, agresiva, ii bate pe elevii aia, hmmm, prea rai, dar in cele din urma, cel mai popular baiat din scoala, la inceput, el ii afla secretul unde lucreaza, si o hartuieste, apoi se indragosteste, e mult de povestit, mai bine te uiti, e foarte dramatic si romantic)
Kimi ni todoke(aici cred ca ar trebui sa te uiti neaparat, e despre o fata care toti o considera ciudata si se tem de ea, o ignora, dar baiatul cel mai popular vorbeste cu ea, si totul se schimba mai apoi, e o poveste de dragoste, foarte interesanta, 2 sez)
Sword art online( 2 sez, e despre un joc video, uned nu arati ca in lumea reala, dar se intimpla ceva, si toti jucatorii ramin blocati ni el, in forma reala, daca mori acolo, mori si in lumea reala, la inceput, baitaul, care e personaj principal e prieten cu fata pe care o intilneste, care esigur, e foarte puternica, apoi se indragostesc, ea remine blocata in joc, dar pina la urma el o salveaza, si sunt impreuna si in lumea reala, traiesc fericiti, pina cind apare alt joc, si se incepe totul iarasi, nu stiu mai multe, ca inca apara episoade din sez 2)
Golden time(un biaatisi pierde amintirile, se duce in alt oras, intilneste prieteni noi, se indragosteste de o fata, apoi ii revin amintirile, deoarece fata de care era indragostit atunci cind isi avea amintirile, invata cu el, si si-a amintit, a uitat tot ce a facut dupa ce si-a pierdut amintirile, apoi, oricum nu-ti spun ce se mai intimpla caci stric momentul, dar itit spun ca ramine impreuna cu iubita lui cea noua intilnita)
Nana(o povestea reala despre viata, nimic supernatural, cred ca e singurul anime la care am fost asa de trista de final si romance-ul din el e prea de tot, e vorba despre 2 fete cu acelasi nume ''Nana'', care sunt la inceput cele mai buna prietene, dar apoi se indeparteaza una de alta, una din ele ramine insarcinata, iar cealalta e rockerita, pina la urma nu se mai vad niciodata, dar de fapt, sunt aproape cele mai bune prietene, pentru totdeauna, chiar daca no sa se mai vada niciodata, rockerita isi pierde iubitul, iar cealalta isi naste copilul, si ambele traiesc mai departe(*s-a anulat animeul, caci cel care il facea nu a vrut sa il continue, ti-l recomand)
Lowely complex(doi adolescenti, ea de 170cm el de 154 cm, se indragostesc din a fi cei mai buni prieteni, dar e cel mai comic anime vazut de mine, dar e si foarte romantic)
Itazura na kis
Vampire knight
Angel beats
Bokura ga ita
Guilty crown
sunt mai multe, dar poate le-ai vazut, oricum sper ca te-ama jutat(daca deja nu le-ai privit si pe acestea) happy

| Miko_Miko_2000 explică:

Le-am vazut pe toate. chiar pe toate