| Cosma_Mihaela_1999 a întrebat:

Spuneti-mi un anime bun care v-a placut mult + genul si cate ep are.

Răspuns Câştigător
| Dalyan a răspuns:

°Inu x Boku SS -12 episoade- Comedy, Romance, Shounen, Supernatural;
°Karneval -13 episoade- Action, Mystery, Fantasy, Sci-Fi, Shoujo;
°Kimi ni todoke -2 sezoane; primul 25 episoade; al 2lea 12- Romance, School, Shoujo;
°Umineko no Naku Koro ni -26 episoade- Mystery, Horror, Supernatural, Psychological;
°Yamato Nadeshiko Shichi Henge -25 episoade- Comedy, Shoujo;

3 răspunsuri:
| Snowfall a răspuns:

Death Note - Thriller, Psihologic (37 ep.)
Code Geass - SF, Actiune, Psihologic(50 ep.)
Another - Horror, Psihologic (12 ep.)
Fullmetal Alchemist Brotherhood - Actiune, Drama (64 ep.)
Monster - Thriller, Psihologic (74 ep.)
Elfen Lied - Horror, Drama (13 ep.)
Ergo Proxy - SF, Psihologic (23 ep.)
Soul Eater - Actiune (51 ep.)
When They Cry - Horror, Psihologic (50 ep.)
Sper ca te-am ajutat!

| Copildeciocolata a răspuns:

ELFEN LIED... trebuie neaparat sa-l vezii sau daca l-ai vazut uitate la Blod-c sau Blood+ happy

| Frosch a răspuns:

Sword Art Online-Actiune/Adventura, Science fantasy, Romance (25)
Shakugan no shana-Actiune, Drama, Romance, Supernatural (3 sezoane 24 ep fiecare si cateva speciale)
Wampire Knight-Dragoste, Supranatural, Acțiune, Horror ( 2 sezoane 13 ep fiecare)
Zero no tsukaima-Adventura, Fantasy, Harem, Romantic comedy(4 sezoane cu cate 12 episoade)
Fairy tail-Acțiune, Super Puteri, Magie, Comedie(175 episoade)
Magi-Fantasy, Adventura, Actiune( 25 episoade)
Zetman- Actiune, Science fiction(13 episoade)
D-Gray man-Dark fantasy, actiune(103 episoade)-Harem, Samurai, Tragedie, Romance(3 sezoane 12 ep fiecare)
Hakuouki