| Mari2104 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti cateva anime tari care v-au placut? Eu am vizionat recent Shugo chara si Special A si mi-au placut mult big grin...si sa fie in genul celor vazute de minepuppy dog eyes. Funda love struck

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Buna.
- Amagami SS (2 sez)
- Sukitte Ii na eu
- Kimikiss Pure Rouge
- Itazura na Kiss
- Ouran Koukou Host Club
- Kareshi Kanojo no Jijou
- Kimi ni Todoke (2 sez)
- Kaichou wa Maid-sama
- Suzuka

Anime-urile de mai sus sunt asemanatoare cu "S.A", fiind din genul Slice of Life, si mai putin cu "Shugo Chara".
Urmatoarela anime-uri sunt asemanatoare cu "Shugo Chara", avand si genul Magic.
- Tokyo Mew Mew
- Sailor Moon (5 sez)
- Princess Tutu
- Nanatsuiro Drops
- Pretear
- Fancy Lala

Vizionare placuta!

| Mari2104 explică (pentru ryuu):

Multumesc pentru toate happy Am inceput sa ma uit la Kaichou wa Maid-sama puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Zebedeu a răspuns:

Ar fi unul dar e film si nu serial Dante's inferno dar sa stii ca iti prezinte tot iadul, toate cele 9 cercuri, in fine foarte reusit film

| jackyboy12 a răspuns:

Hentaihappy

| Repar a răspuns:

Pai ar fi Naruto.Ai o gramada de vizionat.Si este foarte, foarte tare, dupa gandirea mea. Sper ca te-am fost de ajutor.

| Mizume a răspuns:

SWORD ART ONLINE! Este pur si simplu genial! Poate la inceput nu o sa te atraga asa de mult dar pe parcurs o sa te prinda foarte tare actiunea.
Genul seriei: Acţiune, Aventură, Fantezie, Romantic
În viitorul apropiat, un joc de Realitate Virtuală Online (VRMMORPG) numit Sword Art Online a fost lansat. Un joc în care jucătorii își controlează avatarele cu propriile lor corpuri folosind o piesă de tehnologie numită Nerve Gear. Într-o zi, jucătorii descoperă că nu se pot deconecta, pe măsură ce creatorul jocului îi ține captivi doar dacă nu ajung la al 100-lea etaj al turnului jocului și îl înving pe ultimul boss. Totuși, dacă aceștia mor în joc, mor și în viața reală. Zbaterea lor pentru supraviețuire începe acum…
Anime-ul e super big grin Eu ti-l recomandbig grin