| Cosma_Mihaela_1999 a întrebat:

Spuneti-mi un anime mail lung (sa aiba mai mult de 20 ep) si fain in afara de fairy tail, naruto, inuyasha.

Răspuns Câştigător
| Dalyan a răspuns:

°Ao no exorcist; (25 episoade)
°Aquarion EVOL; (26 episoade)
°Bokura ga ita; (26 episoade)
°Code Geass; (2 sezoane a cate 25 de episoade)
°Darker than black;(2 sezoane primul are 25 de episoade al 2lea 12)
°Death Note; (37 episoade)
°Hell girl; (3 sezoane a cate 26 de episoade)
°Kuroko no basket; (25 episoade..desi e despre sport e un anime foarte bun)
°Mirai Nikki;(26 episoade)
°Zetsuen no tempest (24 episoade).

10 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Uite cateva animeuri.
Sazae-san -2000 episode
Doraemon -- 1787 episode
Nintama Rantarō-- 1773
Kirin no Monoshiri Yakata - 1565
Manga Nippon Mukashi Banashi - 1471
Crayon Shin-chan - 617

ne vedem peste 30 de ani cand o sa le termini laughing)

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Fate Zero, Bleach, Beelzebub, Kilari, Clannad, DN Angel, Hakuouki, Full Metal Panic, Full metal Alchemist, Soul Eater, Death Note, Nana, Sora no Otoshimono, Sword Art Onlone, Ao no Exorcist, Higurashi no Naku koro ni. Mai vrei?

| ryuu a răspuns:

Hey!
- The World God Only Knows (3 sez)
- Bakuman (3 sez)
- Clannad (3 sez)
- Eureka Seven (2 sez)
- Shakugan no Shana (3 sez)
- Mobile Suit Gundam 00 (2 sez)
- Mobile Suit Gundam Seed (2 sez)
- Hajime no Ippo (sez 3 in Octombrie a.c.)
- Initial D (5 sez)
- Nodame Cantabile (3 sez)
- Zero no Tsukaima (4 sez)
- Major (6 sez)
- Captain Tsubasa: Road to 2002
- Cross Game
- H2
- Prince of Tennis (2 sez)
- One Piece
- Katekyo Hitman Reborn!
- Yu Yu Hakusho
- Dragon Ball (3 sez)
- Rose of Versailles

Vizionare placuta!

| neca a răspuns:

Katekyo hitman reborn
toriko
gintaman
onepiece
Phantom Requiem for the Phantom
Code Geass
Black Lagoon + Black Lagoon The Second Barrage
Neon Genesis Evangelion
Fruits Basket

| IAmAFreak a răspuns:

Nana, Soul eater, Death note. Au putine episoade, dar peste 20. Si merita vazute. Ca serii mai lungi ar fi Bleach, Katekyo hitman reborn, Detective Connan.
Ar mai fi si Yuyu hakusho, care chiar merita vazut

| suMRed34 a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult Nana, eu te sfatuiesc sa te uiti si tu.

| Kariin a răspuns:

-Hell girl [are 3 sezoane si fiecare sezon are +20 de ep, -30 ]
-Lovely Complex
-Noir
-K-on [ Are 2 sezoane. Primul sezon are minus - 20 iar al-2 cred ca are +20 ]
-Death Note

| Notyourbusinesskid a răspuns:

Sword art online
Mirai nikki
Kaze no stigma

| Raggy a răspuns:

Este un anime nou, Shingeki No Kyojin (Attack on Titan) care are deja 24 de episoade, dar continua. Grafica este super! Uite aici un rezumat: Cu o suta de ani inainte de inceputul povestii, niste creaturi gigantice numite Titani au obligat omenirea sa se retraga in spatele unor ziduri inalte de 50m. Eren, sora lui vitrega, Mikasa, si Armin traiesc in spatele acestor ziduri si, dupa ce acestea sunt distruse de un Titan colosal, ei decid sa intre in armata, pentru a proteja locuitorii. E foarte interesant, crede-ma!
Il poti gasi aici: http://desene.tv/desene/anime-online/shingeki-no-kyojin/

Ai putea cauta si Soul Eater, Death Note si Bleach.