| DNA01 a întrebat:

Stie cineva daca un scriitor de manga trebuie sa plateasca sau nu daca vrea ca manga-ul lui sa fie un anime?

5 răspunsuri:
| TheCrusader a răspuns:

Eu stiam ca este invers. Cei ce fac animatia platesc autorului niste interes pentru creatia sa.
Daca vrei procesul asta fortat, trebuie tu sa platesti, chiar foarte foarte mult.

| Vanesa87 a răspuns:

Da si nu depinde de cat rating ai dupa scriere, daca esti plin de bani platesti singur, daca ai un manga bun si are rating mare sau este citit de multa lume, primesti oferta si incasari din rating de maxim 20%

| teo530 a răspuns:

Despre ce faci manga? Sa spui te rog si aici daca reusesti sa o publici sau sa o sa o faci anime? Te rog eu singur cine stie cat imi ia sa o gasesc si sa ma apuc de ea.

| DNA01 explică (pentru teo530):

Nu stiu sa desenez si nici nu am imaginatie asa mare pentru un manga, am intrebat fiindca am fost curioasa.

| teo530 a răspuns (pentru DNA01):

A... am crezut ca faci manga si mi am lasat mintea sa zboarelaughing