| iuli000 a întrebat:

As vrea sa-mi fac propriul anime ce trebuie sa fac? Stiu ca trebuie sa fac manga deja am facut-o.Cum as putea sa-mi fac propriul anime?

2 răspunsuri:
| betty678 a răspuns:

Ca sa iti faci un anime iti trebuie programe multe. Cum a zis si Mr. Wanted totul se face cu foarte multa munca. Deci practic este imposibil sa faci animatie daca nu ai programe si echipamente.

| MrWanted a răspuns:

Ca sa iti faci propriul anime trebuie sa ai cam 100 de imagini desenate pe 5 min daca ai reusit asta esti bun, apoi iti trebuie vocile si muzica(care nu cred ca vrei sa o iei fara copyright), dupa care imaginile trebuiesc scanate(in caz ca sunt pe hartie)si unite cu un program gen Sony vegas, sau Adobe after effects.
P.S:Animeurile se fac de o echipa intreaga echipa, pana si Naruto la care se lucreaza mai toata ziua si foarte multi desenatori este scos un episod in 1-2 saptamani.