| AnaMariaJRock a întrebat:

Stiti cumva animeuri sau manga cu protagoniti overpowerd sau badasses?
In afara de Dragon Ball, Naruto, Bleach, One Piece, Yu Yu Hakusho, Hunter x Hunter, D.Gray Man, Death Note, Hajime no Ippo, Ao no Exorcist, Beelzebub, Katekyo Hitman Reborn, Fairy Tail, Hellsing, Berserk, Zetman, Inuyasha, Fullmetal Alchemist, Baki the Grappler, One Outs, Deadman Wonderland, Major.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mai erau si Noragami, Uraboku, Tokyo gholu, Kamisama Kiss, Tokyo meow meow( asta e cam vechi) Vampire Knight, Diabolik lovers, Uta no prinde sama, Blood Lad, Dramatic al murder Kamisama no Imai Nideyobi si Toaru Kagaku no Reruga S. big grin

11 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Tokyo Ghoul
Brave 10

| Croampa a răspuns:

Highschool
dxd, trinity seven
kiseijuu
Tokyo ghoul
Hataraku maou sama
Blood Lad
Death Parade
Nanatsu no taizai

Stiu cu nu prea se incadreaza dar din cate ai zis, ai vazut foarte multe anime-uri vechi, asa ca ti-am dat unele mai noi! big grin

Sper ca te-am ajutat! big grin

| AnaMariaJRock explică (pentru Croampa):

Multumesc laughing Dar le-am vazut si pe acestea ^^ in afara de Death Parade. Poti sa-mi dai o descriere la Death Parade?

| Croampa a răspuns (pentru AnaMariaJRock):

Cand doi oameni mor simultar ajung in niste" baruri" unde joaca un joc si pe baza jocului sunt tirmisi in rai sau iad. Oameni sunt judecati se arbitrii care folosesc pentru judecata nu numai rezultatul jocului, ci si amintirile oamenilor si felul lor de fi! big grin

E fain anime-ul! big grin

| AnaMariaJRock explică (pentru Croampa):

Mersii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devil my cry
Uraboku
Guguren Kokkuri-san
Kamigami no asobi
K-project
Karneval

| AnaMariaJRock explică (pentru anonim_4396):

In afara de Guguren Kokkuri-san le-am vazut pe toate big grinDD

| AnaMariaJRock explică (pentru anonim_4396):

Majoritatea le-am vazut, dar sunt si unele de care nici nu am auzit asa ca ti-am dat fundita happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaMariaJRock):

Mersii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaMariaJRock):

Si mai erau si Noragami, Uraboku, Tokyo gholu, Kamisama Kiss, Tokyo meow meow( asta e cam vechi) Vampire Knight, Diabolik lovers, Uta no prinde sama, Blood Lad, Dramatic al murder Kamisama no Imai Nideyobi si Toaru Kagaku no Reruga S. big grin

| AnonymGirl a răspuns:

-Code Geass (seamana cu Death Note, numai ca e mecha)

| AnaMariaJRock explică (pentru AnonymGirl):

L-am vazut, mersii happy am o problema am vazut prea multe... XD