Apache
| Apache a întrebat:

Stiti cumva daca o sa apara o serie manga sau anime noua dupa Shaman king : flowers?

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Shaman king e vai de capul lui. Au crezut ca o sa capareze piata cu animeul si cu manga dar nu a fost cum se afla in plan. Tinta era copiilor de 14 ani, si mai ales nu exista violenta.

Animeul are 64 ep
Manga 32 vol

| AndreeaAS a răspuns:

Nu stiu daca este cam tarziu dar deja a aparut. Se pare ca sunt 7 capitole in enhleza si 8 in Japonia. Apare lunar, in jur de ziua de 10. Acel capitol in care era si Hao a fost doar un oneshot, povestea incepand cu adevarat dupa. Luna viitoare, in Japonia, o sa apara primul capitol din volumul 3 deci nu e o gluma. Parerea mea este ca o sa faca si un anime dupa asta deoarece pe site-ul oficial JumpX Shaman King Flowers este printre principalele manga de care se ocupa. Deciii... Acum poti sta linistit/a. Shaman King revine!

| Rattlesnake a răspuns:

Nu cred ca va aparea alta deoarece animeul a aparut pe la inceputul anilor 2000 au trecut deja 12 ani de atunci e greu de crezut ca tocmai acum se va gandi cineva sa o continue, totusi in manga aventurile lui yoh si ale prietenilor sai continua asa ca poti citi manga(daca nu cumva ai facut-o deja)big grintongue si oricum daca ar fi aparut cred ca deja ai fi stiut inaintea mea

| annika14 a răspuns:

Nu prea cred, din cate stiu eu Mangaka-ul a renuntat la anime pentru ca s-a imbolnavit...probabil ca nu o sa mai continuie din pacate