| DariusRose17 a întrebat:

Știe cineva unde se află biblioteca din Timișoara? Biblioteca de unde poți împrumuta cărți, nu librării. Dacă știe cineva rog să lase adresawinking mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

De când biblioteca și librărie înseamnă același lucru? thinking
Ai incercat Google?

| DariusRose17 explică (pentru Catrice):

Tu ai citit măcar ce am scris mai sus? Biblioteca este locul de unde împrumuți o carte, și peste o săptămână de exemplu o duci înapoi, iar librăria de acolo cumperi cărți, căni, tricouri etc. Și eu caut biblioteca

| Catrice a răspuns (pentru DariusRose17):

Din moment ce ai menționat asta, e clar că ne crezi atat de inferiori încât nu știm diferența dintre cele două.

| DariusRose17 explică (pentru Catrice):

Se vede că ai interpretat total greșit tot ce am scris