| AvalohAlyn a întrebat:

V-a placut cand se difuza pe Jetix, desenul animat sau anime-ul Regele Shaman? De cine v-a placut cel mai mult? Mie de Tao Len

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Mie mi-a placut mult de Amidamaru, m-a impresionat mult acea poveste a lui.

Daca nu stii povestea atunci uite:
Pe cand traia avea un prieten foarte bun, fierar, ce facea niste sabii excelente.Acesta ii facuse regelui cea mai puternica sabie din lume. Regele s-a speriat, a crezut ca acest fierar o sa inceapa sa faca sabii si pentru altii, s-a speriat intrucat putea incepe un razboi iar detinatorii acestor arme erau clar avantajati.
Astfel...regele l-a pus pe Amidamaru sa-si ucida cel mai bun prieten.
Amidamaru nici nu s-a gandit la asta. El stia ca o sa moara impreuna cu prietenul sau. I-a spus prietenului ca o sa astepte ca garzile regelui sa vina. Urma sa le nimiceasca cu toate ca nu avea nicio sansa. Prietenul s-a apucat sa faca o sabie. Amidamaru statea la umbra unui copac pe un deal. Garzile regelui au venit la el. A fost acuzat de tradare, prietenul sau trebuia sa soseasca cu sabia promisa...Amidamaru a luptat insa nu a putut face fata adversarului prea numeros.
Prietenul a ajuns prea tarziu...Garzile nu mai erau acolo, numai corpul neinsufletit al samuraiului.
Deci de el mi-a placut cel mai mult, mai ales atunci cand se intalneste cu acel prieten al sau si primeste acea sabie care nu ajunsese la el la timp.
*Evident, amandoi erau spirite*

http://wallpapers55.com/......damaru.jpg

Deci de el mi-a placut cel mai mult.

| AvalohAlyn explică (pentru RainmakerX):

Super.Stii unde as putea sa revad toate episoadele in romana?

| AvalohAlyn explică (pentru RainmakerX):

Merci mult prietene.Chiar imi doream sa revad desenul.

| RainmakerX a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu ai pentru ce...ma bucur ca vrei sa-l revezi, si eu am amintiri frumoase cu acest "anime" *Anime cred...nu sunt sigur* insa nu am rabdarea necesara ca sa vad atatea episoade. Mie imi plac mai mult anime-urile mai mici.
big grin

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff...l'am vazut acum 6-7 ani, nu prea mai stiu despre ce era vorba, dar m-am uitat acum la poze ca uitasem de anime si stiu ca imi placea de Yoh Asakura big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mia placut foarte mult si chiar l-am vizionat de mai multe ori. Personajul meu favorit era Yoh Asakura urmat foarte strans de Amindamaru. Pur si simplu imi placea legatura dintre ei si cat de puternici deveneau atunci cand se sincronizau. Un anime foarte bun.

| RorySan a răspuns:

Mia placut mult.A fost foarte frumos.