| Raulinio a întrebat:

Zice-timi ceva bancuri bune sa ma tavalesc pe jos de ras rolling on the floor LA CEL MAI BUN DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Adusca a răspuns:

1. Doua adolescente la dus:
- Stii, pe ''maimutica'' mea deja creste parul!
- A mea deja... mananca banane!
2. De ce zambesc oltenii la fulger?
- Cred ca le fac poze.
3. De ce poarta oltenii scara dupa ei?
-Casa se ridice din gropi cand cad.
4. Stii gluma cu iepursu-n baie?
Nici eu. Ca era usa-nchisa.
5. Doua blonde s-au dus in desert. Una dintre ele si-a luat o sticla cu apa si cealalta o portiera.
Cea cu portiera o intreaba pe cealalta:
- Pentru ce ti-ai luat o sticla cu apa?
- Ca sa beau, daca mi-e sete. Dar tu de ce ti-ai luat o portiera?
- Sa deschid geamul, daca se face cald.
6. Intr-o seara s-a luat curentul.
Sotia ii spune barbatului ei:
- Iubitule, tu esti lumina ochilor mei!
- Da, asta pentru ca eu tin lanterna.
7. Je m'appelle Vasile Mure
Je veni de la padure
Je gasi nevasta-n pat
Se randez cu-n alt barbat
Quand je preparai ciomagu'
Mon amie sarise gardu'
Il tombeau dans la urzici
Sur son c*r numai basici!
8. Cel mai banc politic: Boc.
9. Un motan statea cu iubita sa si spune:
-Draga mea, as muri pentru tine!
La care pisica:
-Da? De cate ori?
10. De cati politisti e nevoie pentru a schimba un bec?
- 6. Unul sta pe masa si tine de bec, trei invart masa si doi admira cat de frumos era becul.
Fundita? Te roog! puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Mama unui copil isi chema in fiecare seara amantul la ea cand sotul era plecat, iar cand venea il ascundea insifonier.Copilul ii vazuse pe cei doi asa ca hotari sa se bage si el in sifonier.
Intr-o seara, copilul era in sifonier si sotia il baga pe amant acolo.
Copilul:-E intuneric aici!
Amantul:-Asa e!
Copilul: Am o racheta de tenis de vanzare?
Amantul:Nu cumpar!
Copilul:Tata e afara!
Amantul:Bine cumpar! Cat e?
Copilul:900 lei.
Amantul:Bine, ia de-aici!
In alta seara, copilul si amantul in sifonier.
Copilul:E intuneric aici!
Amantul:Asa e!
copilul:Am o minge de tenis de vanzare!
Amantul:Cat e?
Copilul:100 lei.
Amantul:Bine, ia.
Dimineata tatal ii spune fiului:
-Hai sa jucam un tenis!
-Nu ca nu mai am racheta si mine.Le-am vandut!
-Si cat ai luat pe ele?
-1000 de lei!
-Cum,ma, atat? Asta-i hotie! Trebuie sa te duci sa te spovedesti!
Se duce copilul sa se spovedeasca.
In biserica, copilul:
-E intuneric aici!
Preotul:Iar incepi?

| Adusca a răspuns:

Un om ajunge sala de asteptare raiului. Se inalneste cu Sf. Petru si vede niste ceasuri pe pereti, si-l intreaba pe Sf. Petru:
-Sfinte Petre, ce-s cu atatea ceasuri pe pereti?
-Pai, fiecare ceas ii apartine uni om. Si, decateori omul acela minte, ceasul sau se da inainte cu o ora.
Sta omul ce sta, si il intreaba pe Sf. Petru:
-Dar unde e ceasul lui Boc?
-Ceasul lui Boc? A da! E in cmera lui Iisus. Il foloseste ca ventilator.

| catalin02 a răspuns:

Unu' moare si ajunge in iad. Acolo descopera ca exista cate un iad pentru fiecare tara. Merge in iadul german si intreaba:
- Ce ti se face aici?
- Pai... te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul german.

Omului nu-i place ce aude si incearca iadul rusesc:
- Ce ti se face aici?
- Pai... te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul rus.

Pe urma verifica iadul american, francez, etc. si primeste raspunsuri asemanatoare. Apoi ajunge la iadul romanesc si descopera ca este o coada foarte mare la intrare.
-Ce ti se face aici?
- Pai... te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul roman.
- Pai este cam la fel ca in celelalte iaduri, de ce vrea atata lume sa intre?
- Pentru ca scaunul electric nu merge si nimeni nu vine sa-l repare, cuiele din pat au fost furate, iar dracul roman este un fost senator, asa ca vine semneaza de prezenta si se duce la bar!

| SkarTds a răspuns:

Doua blonde fac nudism pe iarba verde. La un moment apare un taur. Blondele o iau la fuga. Dupa ce obosesc bine cu taurul dupa ele, se opreste una si spune:
- Mai bine fac un vitel decit un infarct.

Ce scrie pe mormantul unei blonde?
In Sfarsit s-a culcat singuralaughing

| ioanaminodora a răspuns:

1.Piranda catre sot : Barbate, mai du si tu copiii astia la circ!
Barbatul: Nu! Cine vrea sa ii vada sa vina acasa!

2. La restaurant :
Clientulbig grinoamna chelnerita, aveti picioare de broasca?
Chelnerita:Nu, domnule, asa merg eu, mai saltaret!