| matrix100 a întrebat:

A fost chemata salvarea pentru un vecin de bloc si stateam in fata blocului sa ma uit si eu curios cand vine. Dupa nu stiu cat timp vine salvarea, viteza pe masina semnale acustice si luminoase ca in filme ce mai. Parcheaza ambulanta la vreo 30-40 metri de scara blocului. Coboara doctorul banuiesc ca era din ambulanta si contrar cu viteza de deplasare a ambulantei se indreapta si doctorul catre scara blocului meu agale, cum se plimba indragostitii prin parc... happy Voi ati fost martori la astfel de scene? Comentarii si sugestii va rog. Multumesc

5 răspunsuri:
| Anna0111 a răspuns:

N-am avut ocazia sa asist la un caz d-asta dar mi se pare incredibil. adica din moment ce vine ambulanta și este un caz de urgentă faci tot posibilul sa fii cât mai rapid dar ceea ce a făcut acel medic sau ce era este de-a dreptul penibil
Cred ca singurul motiv pentru care ambulanta se mișca repede era ca întârziase comparând modul in care se misca individul

| Stropdeploaie a răspuns:

Si ce ai vii vrut sa Alerge? Probabil avea si o geanta dupa el! Probabil nu era asa o mare urgenta! Ca altfel vreo ruda a vecinului sigur trebuia sa fie afara sa l astepte!

| Violleta2022 a răspuns:

Poate avea dureri de spate sau cine stie, vreo problema si nu putea sa alerge.

| darrio2007 a răspuns:

Nu stii ce urgenta putea avea vecinul. Doctorul stia mai bine.

| AdelinaC a răspuns:

Mi se pare normal, doar nu o sa alegre pe strada din moment ce nu era un caz de stop cardiac