| bogdytzu a întrebat:

Printr-o intersectie vor trece o masina de pompieri, o ambulanta si o masina de politie toate avand semnalele acustice si luminoase in functiune. care este ordinea trecerii? funda! si explicati va rog.

Răspuns Câştigător
| Bybanu a răspuns:

Pai daca ar fi doar una din ele plus alte masini.ar trece una din ele...

dar fiind toate trei... dupa parerea mea.salvarea, pompieri, politie.
SAlvarea - poate moare vreunu - viata
pompieri - daca ia foc ceva - locuinte/masini
pompieri - niste prosti - cum sa nu lipseasca

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ambulanta are prioritate pentru a salva vieti, a doua va trece pompierul pentru a stinge focul etc si doar a dupa ele va trece politia ( orice actiune a politiei este mai putin important decat salvarii vietii omenesti si indepartarea pericolului - foc, descarcerare etc )

| ImpactVision a răspuns:

Printr-o interesectie mai poate sa treaca si o caseta luminoasa. Eu zic sa iti construiesti una la firma de productie publicitara p-media.ro... site-ul lor este http://www. p-media.ro/casete-luminoase/

| aiosif a răspuns (pentru ImpactVision):

Depinde cat de noua este ...macar sa aleaga casete luminoase moderne

| Tanalt_Viorel_1958 a răspuns:

Am avut această întrebare pe chestionarul Nr 18.
Am bifat: Ambulanța
R. Gresit

| Sorin_Lazarescu_1989 a răspuns:

Salvarea