| anonim_4396 a întrebat:

A murit Michael! sa vezi si sa nu crezi. uite cum, lumea asta pasatoare sufera! vedeti? e tare. recunosc, nu am nimic cu Michael sau cu neamul lui. doar sunt socata de ceea ce poate face moartea unui om. ba, a fost artist? a fost! a fost bun pe scena? a fost! a avut si are milioane, miliarde, N catralioane de fani? a avut si are! ii pasa cuiva de moartea lui? da ma!

din toata prefacatoria asta nu inteleg ceva. de ce toata lumea are la status, la Hi5, la masa, tasu "R. I. P. Michael"? de ce toata lumea il plange? aaaaa? da. sunteti niste prefacuti. libidinosi, nu gluma. pana sa moara, va durea de el? nu il considera majoritatea lumii un pedofil, animal, obsedat sexual? ba da. dar uite ma cum, cand moare un om, un SIMPLU om, lumea se agita. uite cum mai apare 1 milion de fani, peste noapte. sunteti tari! tineti`o tot asa. la Salam nu vreau sa ma gandesc, damn! tristi o sa ajungem.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce treaba are MICHAEL cu un produs alimentar? sau zi ca sunt incult si ca salam e artist...asta ar fi culmea straight face

| JackieSue a răspuns:

Sa-ti explic cum stau lucrurilewinking ca ai o parere gresita total despre lumea astalaughing:p.Toata lumea are la status Rip MJ pentru ca a fost o legenda si pentru ca e mort. Unii l-au iubit si inca o fac chiar daca nu mai e printre noi.Cine zice ca nu ne-a placut muzica lui? Unii l-au urat pentru ca era prea "tare" si au inventat povesti despre el. Dar asta nu inseamna ca daca unii fac asa sunt toti la fel.Si ce te doare pe tine ca nu-l doare pe ala de durerea lu` MJ? Fiecare cu oala luiwinking.

by Lo::p

| inna a răspuns:

Da si eu am observat ca multi dupa ce a murit au devenit "fani" M.J.Si eu am in lista de mess persoane care nu cred ca au ascultat in viata lor muzica lui...aiurea.
Recunosc pana sa moara nici eu nu ascultam M. J. decat intamplator iar acum am inceput sa-l apreciez ca artist si sa constat ca el chiar este The King Of Pop.
Mai trist este faptul ca multi au inceput sa scrie de el ca era un pedofil, un anorexic, mai nou au declarat ca era bulimic, chiar steril...Eu nu l-am judecat niciodata dupa stirile care le-am auzit despre el pentru ca nu cred ca sunt adevarat si chiar daca ar fi fost adevarate ce mai conteaza...adevaratii fani apreciaza artistul, nu persoana ...nu viata lui privata.Nimeni nu-i perfect indiferent de cata megastarul ai fi.Trebuie sa fim in stare sa-i apreciem artistului munca sa, adica capodoperile sale, pentru ca chiar daca fizic numai este el va trai vesnic prin muzica sa.

| Parintele a răspuns:

Tu ai dreptate in ce spui dar lasi impresia ca esti putin cam suparata pe viata. Fii mai modesta si foloseste persoana a 3-a mai temperat.

| littlesunshine a răspuns:

Sa iti spun o chestie. Nu stiu cati ani ai. Dar eu am 23, si uite cum stau lucrurile. Mama mea m-a nascut cand avea 17 ani. De cand ma stiu eu, in casa la mine s-a ascultat Michael. Aveam 6 ani si ma chinuiam sa dansez ca el. In '92 am stat cu tata acasa si am asteptat-o pe mama care a venit la ora 1:00 cu bluza si ciorapii sfasiati, cu febra 39, cu parul ciufulit, si plangea de mama focului: "L-am vazut pe Michael! L-am ascultat pe Michael! Am ascultat Michael stii pana la ce varsta? Pana in primul an de liceu. Si stii de ce? Nu am fost super instarita sa am de la 15 ani computer. De aici poti deduce ca Michael Jackson nu a mai fost promovat la MTV/Atomic TV/TV Klumea si ce puii mei mai era pe atunci. Evident ca a venit si vremea sa imi cumpar computer si am recuperathappy. Ideea e ca te intrebi de ce multi nu l-au mai ascultat asa cum se asculta pe vremuri. Pai daca nu s-a mai vrut sa fie promovat? Daca ni se baga pe gat Tiesto si Armin si alte nebuneli... ce vrei? Asta e business - ul. Cat timp esti difuzat la radio/tv ai succes maxim si te asculta tot norodul. Cat timp esti underground, te asculta faniibig grin...
Eh. si uite ca a fost promovat... Pt ca vinde. De aia. Pt ca e geniu. De aia s-au trezit 1 catralion de fani peste noapte. big grinbig grin

prfml
| prfml a răspuns:

Am scris un raspuns asa lung lung, dar m-am razgandit si l-am stres, degeaba dramatizam si chiar faceam pe plac @ExcesDeVitaminaC ca prea putin ne pasa, concluzia raspunsului era ca vedetele nu sunt considerate oameni ci produse www.trilulilu.ro/zebinaseby/65b1dce3bfa193

| andreig a răspuns:

Te trezisi si tu, a murit de o luna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa stii de ce nu ne durea de el? Pentru ca era ca si cum nu ar fi existat. Era REGELE, dar aproape ca nu se auzea de el. Si s-au trezit atatia fani peste nopate, pentru ca toata ziua baga muzica luilove struck si ne-am dat seama de adevaratul REGE. Daca pana acum nu era nici macar la radio muzica lui ce sa-i facem.Cand se baga cate o prostie sau cate-o chestie cum ar fi cu pedofilia toata lumea"Michael a facut aia, Michael, aia" si tot asa. Nu ne pasa de muzica pentru ca nici nu aveam unde sa o ascultam daca nu o bagau.Si ne-am trezit pentru ca atat timp cat era in viata nu avea cum sa-l uite lumea, dar acum ca nu mai e, crezi ca ar trebui sa-l lasam trecutului, doar pentru ca a murit sau sa le vorbim si viitorilor despre el, despre muzica luiwinking.

| blackcat_3605 a răspuns:

Eu ascultam Michael cand eram mai mica. Dar stiu ca il dadea destul de rar pe mtv (mai des aparea pe vh1 happy ). Plus ca de cativa ani nu s-a mai auzit nimic de el cu exceptia acelor stiri prostesti despre asa zisele "abuzuri sexuale asupra baietilor" (de curand unul dintre ei a recunoscut ca a facut toate astea pentru ca parintii lui vroiau sa castige niscaiva bani de pe urma artistului). Si cum spuneau si cei de mai sus, de cand a murit, ca prin minunile, tv-ul si radiourile au inceput sa emita foarte des muzica lui( castiga si ei o paine de pe urma artistului). Facandu-se atata tan-tam pe seama lui ( nu ca nu ar merita), oamenii care nu ascultasera muzica lui au dorit sa afle mai multe despre el. Si asa prin intermediul documentarelor, interviurilor(urmarite prea tarziu din pacate), lumea si-a dat seama de adevaratul Michael.