| jmek4you a întrebat:

A-ti fi de acord cu construirea unui SUPER-POD ( adica foarte lung ) care sa lege Marea Britanie cu America de Nord? De ce?

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Constriuirea unui asemenea pod este aproape imposibila. Oceanul este prea adanc pentru a putea construi un pod.Nu s-au contruit momentan poduri care sa traverseze o mare, dar un ocean?

3 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Opt1k
Si mie mi-ar conveni. Oricui i-ar conveni pentru ca ar exista mai multe metode de a ajunge in America in afara de avion si vapor, care sunt mai constisitoare decat transportul rutier.
Din pacate e imposibil.winking

| TuningPhotoshopX a răspuns:

Dar o sa fie posibil. in plus,de exemplu un american are o ruda in anglia,cu avionul ia cateva ore, cu vaporul ia cateva saptamani. asa ca cum sa faci decat cu masina(se poate si cu un avion super sonic, dar e scump si periculos.) Viitorul poate va gasi o solutie.

| Opt1k a răspuns:

Sunt de acord cu nicoleta desi mi-ar placea sa existe un asemenea pod