| larisa_8487 a întrebat:

Acum ca am terminat bacul ce parere aveti: cunostintele sau norocul conteaza?

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Felicitari "larisa" si multa bafta in continuare, le meriti pentru ca se pare ca anul acesta bac-ul a fost cam dificil.
Cunostinte sau noroc? Tu le-ai enumerat singura ordinea importantei, dar sigur ca uneori se nimereste ca norocul-soarta sa-ti dea un subiect cunoscut-o sansa si sa reusesti, dar sunt sigura ca analizand prin ce emotii ai trecut, vei avea alta parere despre acumularea cunostintelor in viitor.
Incepi o alta etapa din viata ta de tanar, iti vei schima radical comportamentul, vei da mai multa importanta persoanei tale, cei din jur vor astepta de la tine mai multa maturitate in tot ceea ce faci, un plus vor trebui sa-ti acorde si mai multe libertate decat inainte, desi nu le va fi asa usor. Urmeaza sa-ti faci cunoatinte noi, noi prieteni, uitandu-i pe cei vechi, este normal, dar vreau sa stii ca eu te astept pe TPU cu noutati si sa-mi comunici "cum merge treaba"?

| greg a răspuns:

Ambele, depinde de fiecare persoana.

| Yly a răspuns:

Cunostintele in primul rand, si cu putin noroc si credinta iese totul binehappy

| Chocolate a răspuns:

In ziua de astazi conteaza doar banii si norocul, cunostiintele, din pacate nu mai valoreaza ca inaintesad.
"Prost sa fii noroc sa ai"...

| Chocolate a răspuns:

E cam adevarat ce zic:-W.mda mersi pentru nefolositor sh pentru stupid:-W...

| alexandra_1780 a răspuns:

Ambele, fara cunostinte nu ai cum sa reusesti in viata(nu neaparat la bac), iar fara noroc.hmm.gadeste-te cum ar fi:din 100 de lectii sa inveti 99 si la bac sa-ti cada exact subiectul pentru care nu ai invatat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc o tipa care s-a stresat enorm la bac, a invatat mult, etc. A luat o nota mai mica decat alti colegi pentru ca in anumite sali s-a putut copia, iar in altele nu s-a putut.Si atunci, ce e mai ok? Sa inveti muuuult si bine sau sa ai norocul sa pici intr-o sala unde sa se poate copia? Pe mine ma enerveaza la culme aceste lucruri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai bani totul se poate rezolva nu e nevoie de cunostinte...prost sa fii noroc sa ai! multi elevi care au invatat au luat note mai mici decat cei cu 'pile' .asa ca sistemul de invatamant din Romania a inceput sa lase de dorit. Exemplu:anul acesta a mers cu 50 Ron examenul sa-i lase sa copieze.