| deia_9483 a întrebat:

Ajutor... Cum pot sa scap de scamele si de parul de pe hainele de lana?

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

In comert exista niste role special destinate pentru inlaturarea scamelor si parului de pe lucruri fine, eu folosesc si sunt foarte bune, dupa fiecare folosire se inlatura hartia lipicioasa si de dedesubt apare alta pe care o folosesti in continuare. Dupa fiecare folosire inlaturi hartia plina de scame/par.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Exista niste rola mici si roz care le plimbi pe haine si pe ele se lipesc toate scamele si parul. Apoi se spala, dar tot lipicioasa asa ramane. Nu stiu cum se cheama, cauta la un magazin de casnice...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si aparate care nu costa mult
http://209. 85. 129. 132/search? q=cache:yu-bmbxkz3MJ:...clnk&gl=ro