| Emeraude a întrebat:

Am avut pana acum un Blackberry Bold 9000 (pe care am dat aprox. 450 euro, dar merita fiecare ban). Cu toate astea, mi-ar fi mai facil unul cu touchscreen si m-am gandit sa-mi iau un Samsung S7070 (Diva), dar as vrea sa aud pareri de la cei care il au, sau intentioneaza, ca si mine, sa-l achizitioneze, daca se merita.Stiu ca nu se compara 450 euro cu 200 (cat costa Samsung), dar tin cont si de raportul calitate-pret.

Ce alte telefoane de calitate recomandati?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Emeraude explică:

@lildex: Eh, nu renunt neaparat la Blackberry, dar eu sunt mereu pe drum, de dimineata pana seara, si nu am timp sa tastez, imi mai scapa cateodata degetele si tastez tampenii, plus ca e putin cam lat blackberry si ocupa spatiu in geantalaughing, asa ca optez pentru unul finut, cu touchscreen, care sa imi fie de mai mult ajutor... evident, Blackberry ramane "the best", dar unul cu touchscreen are un pret cam piperat, in jur de 600 euro, si as cam da banii degeaba, multe functiuni si aplicatii nu le folosesc.

| Lawrence a răspuns:

Păi eu am Samsung Corby. E destul de fain, mic, şi răspunde bine la touch şi e şi ieftin. Un corby e aproximativ 500 de rog şi un Samsung Diva aproximativ 700 ron.

| lildex a răspuns:

Eu am un LG Viewty. Raportul calitate-pret este f bun. are camera de 5 mpx, 3g si touchscreen'ul merge f bine. Browserul este foarte bine organizat si telefonul nu este f scump. Il gasesti sigilat la 400 ron. Astae recomandarea mea dar nu inteleg cum poti renunta la un blackberry=p~