| harciog a întrebat:

Am citit undeva ca era un om care nu avea loc de munca si a vrut sa se angajeze sa spele wc-urile la un microsoft. S-a dus, a dat interviu, a fost acceptat dar i s-a cerut adresa de email ceea ce omul nu avea si i s-a spus ca nu poate fi angajat pentru ca daca n-are adresa este inexistent pentru ei. S-a resemnat si a descoperit ca mai avea citiva lei in buzunar asa ca a cumparat un kg de capsuni si le-a vindut portionate la mai multe case. A vazut omul ca a mai cistigat ceva in plus a cumparat capsuni de toti banii si...tot asa a ajuns cel mai mare comerciant din regiunea respectiva pina cind marii producatori i-au cerut adresa de email pe care omul nici acum n-o avea.Au ramas consternati toti si au intrebat unde ajungea omul daca avea adresa de email. A raspuns ca spala wc-urile la microsoft.Se trag mai multe concluzii de aici.Nu plecati acum toti sa vindeti capsuni caci am nevoie de concluziile voastre.Binevoiti?

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Eu o sa vand bautura, si-n felul asta-i controlez pe toti. Pfff, iar am de platit daunele ramase in urma lor.

| a1doru a răspuns:

Eu am citit ca un miliardar american,unu din cei mai mari investitori pe bursa, nici nu stie sa deschida ordinatorul iar ca telefon, foloseste fixulrolling on the floor
ps.e vorba de warren buffetrolling on the floor

| carminaburana43 a răspuns:

Bancul asta il stiu de sase ani.Dar e doar poveste.In spate si continuarea bancului e ca a mostenit de la un unchi milioane.Dar sa revenim la realitate cei care cistiga mult nu prea au timp sa stea pe internet buissnessul le ia tot timpul.