| anonim_4396 a întrebat:

Am comandat ceva de pe internet, prin posta romana.La ce oficiu postal va trebui sama duc sa ridic coletul? Presupun ca la cel mai apropiat de casa.

2 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

De obicei, da, la cel mai apropiat de casă. Nu prea ai dat informații pe baza cărora să poți primi un răspuns exact, dar oricum, mergi la cel mai apropiat oficiu poștal și întrebi dacă ei se ocupă de zona ta. Dacă nu sunt ei, o să-ți spună cel puțin unde să mergi.

| ultraxxx a răspuns:

Da te poti duce la orce posta romana!