| anonim_4396 a întrebat:

Am fost astăzi la mcdonald să îmi iau un meniu big mac și iar mi-au dat suc la pahar. Credeam că îmi vor da la sticlă/doză. Nu era dată o lege să vândă doar sucuri la doză sau sticlă?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a fost nicio lege. Li s-a interzis o perioada pentru ca nu respectau niste reguli insa au obtinut la loc aprobarea

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, plus ca la MC si la astfel de locuri, numai asa se vinde, nu o sa vezi altceva. Cand ai fost ultima data la MC?

| Andreeush a răspuns:

Nu s-a dat nici o lege.

| Ioanamaria2009 a răspuns:

Nu cred ca s-a aprobat. La toate mec-urile din orașe dau suc la pahar.