| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajuor Cle mai bun raspuns funda...mai bine zis primul. Am impresia de un Dejavu Intotdeauna adica acum fac ceva si apoi am impresia ca am mai facut-o odata... nu stiu ce inseamna asta sau ce visez exact asta se intampla si am toth felul de vise frumoase

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Hypathia a răspuns:

Sa stii ca uneori ne mai face si creierul farse.

| Leiandra a răspuns:

Nu stiu ce inseamna, dar si mie mi se intampla, totusi, exista "baniuala" stiintifica, cum ca aceste vise ar fi reflectia gandurilor noastre in timpul somnului.

Este ceva normal pentru persoanele cu un program foarte incarcat, si al caror job este foarte stresant. Recomand tratarea la psiholog, adica, prin tehnici de relaxare, si meditatie.

A nu se confunda "psiholog" si "psihiatru"...niciodata nu vor fi unul si acelasi. Psihologul e un prieten "specialist".