| Dorin93 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care raspundeti la intrebari pe TPU.

De ce faceti asta?

Eu raspund pentru ca imi place sa ajut si oricum nu am ce face la birou in erioada asta. Dar voi?
Nu-mi spuneti ca pentru premii laughing am vazut ca userul din fruntea clasamentului are doar 12 monede. Daca nici cel mai bun de pe TPU nu isi poate lua nimic din magazinul de premii, inseamna ca e doar manipulare, ca sa facem trafic, sa ia mai multi bani din reclame.

Răspuns Câştigător
| Dorin93 explică:

Și mie îmi place sa ajut.Ador sa fac asta.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem ce a zis Dark mai sus.

| RAY a răspuns:

Asa cum cateodata ai nevoie de ajutor asa ajuti si tu

| georgyanaaa a răspuns:

Nu nu faca asta pentru premi sau altele chesti n am nico treaba cu ele daca vreau pot cumpara si din magazine online esu fac asta din placere si imi place

| SilentRain a răspuns:

Raspund in folosul comunitati TPU, clar laughing)))

| mentholinks a răspuns:

Eu stau pentru ca nu am altceva mai bun de facut. Adevarul e ca nici nu prea merita sa-ti pierzi timpul pe site-ul asta. Rare sunt intrebarile in care cineva chiar ajuta pe cineva.

| OldSoul a răspuns:

In general pentru a face cate un bine, sa ofer ajutorul acolo unde e nevoie.

Si poate pentru a-mi mai pierde timpul, dar totusi sa-l folosesc intr-un mod bun, astfel incat sa nu-l risipesc.

"Fii tu însuți schimbarea pe care vrei să o vezi în lume"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru funde si pentru voturi pozitive big grin, astea sunt importante pentru mine in viata de zi cu zi!

| Dorin93 explică (pentru OldSoul):

"Fii tu însuți schimbarea pe care vrei să o vezi în lume"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca-mi place sa ma simt superioara unor copii de 12 ani. Inconjurandu-ma de persoane inferioare mie, dpdv intelectual, simt ca mi se valideaza inteligenta. Daca tot ai intrebat de ce raspundem, hai sa-ti zic si de ce mai intru pe site, pentru cancan. Viata mea e atat de monotona incat simt nevoia sa stiu tot felul de picanterii despre userii de aici. Ce poate sa fie mai fascinant decat disputele dintre utilizatori? 8->

Lasand ironia si continuand intr-o nota serioasa, si mie imi place sa ajut oamenii, mai ales cand vad ce ineptii scriu unii chiar daca le atragi atentia ca dezinformeaza. In plus, nu vreau ca oamenii sa investeasca in promisiunile inflorite ale producatorilor de cosmetice, ci in produse care sunt calitative si eficiente.

Asta cu fruntea clasamentului este o deductie gresita, daca un user sta toata ziua pe site si ajunge pe primele pozitii ale clasamentului general, lunar sau saptamanal asta nu inseamna ca este cel mai bun/util pentru comunitate. Ti-as da un exemplu din trei litere dar ma abtin. :D
Te asigur ca premiile s-au dat, dar oricum sunt mai prejos comparativ cu "pisicuta " aia despre care se tot discuta prin raspunsuri : https://www.tpu.ro/......e-voastre/