| Dedulesti a întrebat:

Am o pb, am depresie, si nu pot sa o depășesc! Sa ma ajute cineva! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=uV65xavJ7cY
o serie de medicamente care ajuta

| Miruna333 a răspuns:

Te va ajuta psihoterapeutul sau psihiatrul. Lumea de aici o sa spuna sa mananci sanatos, sa faci sport si sa gandesti pozitiv, am mai vazut raspunsuri de genul. Cu 2-3 sfaturi mediocre, nu faci nimic. Depresia e boala grea, numai cu ajutorul unui specialist poti face fata

| Lidia09 a răspuns:

Depresie. Uneșteți totte forțele și fii puternic. Nu lăsa ca gândurile să preia control, ci foliseștele în folosul tău. De ce ai intrat în depresie? De ce niște oameni jalnici trebuie să aibă influență asupra persoanei care ești tu? Problema este în ei! Tu nu ești vinovat! N-au dreptul să te judece! Nu știu cauza care te-a făcut să intri in depresie dar îți spun că ai puterea s-o depășești. Eu am reușit. Nu trebuie să arăți slăbiciune în fața unor oameni de nimic care nu știu alt ceva decât să arate cu degetul și să tot arunce cu gunoiul pe care îl au în ei în loc să încurajeze sau să ofere un sfat bun, fac inversul. Ai vrut sfat îți dau. Ignoră și nu lua aproape părerile nimănui, la urma urmei sunt doar niște păreri ale lor. Contează ce gândești tu despre tine. Tu-ți trăiești viața, tu îți luminezi lumea și tu nu pierzi oameni ei o fac. Așa că ieși din starea asta că nu ești slab! Nu trebuie să-i convingi pe o că au vreo influență asupra ta! Tu ești ceea ce ești. Și nimeni nu este sau nu va fi ca tine. Nu le place să se schimbe ei! Nu-ți strica sănătatea din vina unor minți înguste. Fii puternic!