| Iolaanda a întrebat:

Am o sora care din totdeauna a zis ca vrea sa fie impreuna cu fete, fara sa fie influentata in vreun fel. Nu avea voie la televizor asa incat sa nu fie influentata si, desi avea prieteni fete si baieti, era mult mai apropiata de fete. Acum are 21 de ani si este casatorita cu o femeie.
Pun intrebarea asta fiindca am intalnit multe cazuri de copii mici care resping copi de sex opus.
Credeti ca e posibil, in cazul in care daca atunci nu erau influentati de altii, sa fie influenati abia mai tarziu? Sa creasca si sa se puna presiune pe ei, fete sa-si gaseasca iubit si baietii iubita?
Pentru ca multi homofobi zic ca "Nu vor sa vada copilul lor homosexuali". Poate asa gandeste si un parinte care stie de orientarea copilului sau. "Nu vreau sa-l influenteze heterosexualii".
Ce parere aveti, e valida teoria asta?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile tind mai mult spre bisexualitate, si poate isi dau seama cã sunt chiar lesbiene.
Ce sã spun in legãturã cu acel copil, o sã fie o problemã mai ales dacã e baiat deoarece nu o sã fie crescut bine, iar dacã este fatã nu primeste iubire din partea sexului opus.