| Riluris a întrebat:

Am sa incerc sa ocolesc cliseele si am sa va prezint o "parte"din mine. Sunt o tipa destul de calculata, imi place simplul si frumosul ...insa tot acest ansamblu frumos e decalat de o parte intunecata care ma urmareste din copilarie, si anume ca sunt bipolara. Treaba este destul de simpla, dar extraordinar de obositoare. Probabil multi dintre voi stiu ce inseamna bipolar, in caz contrar am sa va spun cum se manifesta aceasta boala in cazul meu. De exemplu : Totul este bine si frumos, rad, sunt fericita iar peste relativ un minut incep sa plang, sa am stari nervoase si sa urlu, fara absolut niciun motiv. De multe ori gandesc foarte sinistru si ma refugiez in somn doar pentru a scapa de aceste simptome, dar credeti-ma ca deja sunt satula de starile pe care le am. Am pierdut multi oameni din cauza comportamentului meu si chiar nu mai am ce sa fac. Am fost la psiholog, am fost la un psihiatru unde mi-au prescris antidepresive... dar nimic, starile continua iar eu nu sunt in stare sa mai trec peste toate, sunt obosita si dezamagita de mine. In ultimul timp il agasez pe prietenul meu cu tot felul de gelozii ieftine si gasesc motiv de cearta in orice minut. Mi-e frica sa il pierd, cum sa va spun, el e muza mea, omul care inca ma suporta si ma iubeste, dar stiu ca nu va rezista prea mult alaturi de o persoana ca si mine. Stiti cumva un remediu pentru starile mele? Va multumesc profund celor care imi vor da solutii, eu una am incercat tot ce mi-a stat in puteri, mai multe nu pot sa fac, nu mai fata.

2 răspunsuri:
| Razvanel93 a răspuns:

Sa-ti spun sincer,poate te dezamagesc, dar te-ai gandit vreodata ca poata asta e felul tau de a fi? Unele ''probleme'' ale noastre nu se pot schimba schimba...dar poate nu sunt probleme.
Am trecut si eu prin probleme cum ai tu, dar nu m-am schimbat de dragul nimenui.
citat
''va uitati la mine pentru ca sunt diferit/a dar eu rad de voi pentru ca sunteti toti la fel.
Astept raspuns cu parerea ta. happy