| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu depresie si simt nevoia sa vorbesc cu cineva ori pe Facebook sau Instagram, dar nu neaparat sa vorbesc despre starile mele sau depresia mea! Cine vrea sa vorbeasca cu mine? P.S. Cine imi da comentarii rautacioase o sa dau raport! Interzis rautatilor!

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce vorbești despre, îți trece?

| cobrant a răspuns (pentru sadrian46):

Da! Si eu am intrebat cine vrea sa vorbeasca cu mine!

| sadrian46 a răspuns (pentru cobrant):

Cum adică să vorbească? Adică să zică ceva, și tu să zici altceva? Despre ce? De ce să vrea cineva să vorbească cu tine, care aici ești un anonim, un necunoscut, un nimeni? Cine ar vrea să vorbească cu un nimeni?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Și tu pe acest site ești anonim, un necunoscut și un nimeni! Și ai grija cum vorbești cu mine pentru ca dacă sunt în depresie lumea trebuie sa aiba grija cum sa vorbească cu mine! Și dacă continui te raportez!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 priveste situatia asa cum este si accepta
2 esti barbat, ai dreptul la depresie, dar nu ai dreptul sa te plangi.rolul unui barbat este sa protejeze, sa munceasca si sa moară, sa ofere totul fara sa primieasca nimic in schimb. Imi pare rau dar trebuie sa vezi realitatea asa cum este ea, nu cum iti este prezentata de social media.
3 cauta in permanenta solutii si tactici.
4 cauta bucurie in chestii mici: pescuit/bicla/o bere cu baietii/film bun /carte buna
5 dezinstaleaza-ti tot ce inseamna social media. Crede-ma, viata ta va fi mult mai buna.
6 cel mai important! Cauta-l pe Isus Hristos, doar El Te poate salva. Rugaciune, studiu biblic si smerenie. Fi modest cu cei din jurul tau si mai ales cu tine insuti.

| cobrant a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am intrebat cine vrea sa vorbeasca cu mine, nu altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Important e să trăiești cu speranță și să-ți iei tratamentul pentru depresie.

| cobrant a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am intrebat cine vrea sa vorbeasca cu mine!