| Bondarel99 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fete: voua vi se intampla sa fiti fluierate sau claxonate pe strada? Cum reactionati? Mie mi se mai intampla sa fiu fluierata cand trec pe langa muncitori in general si ma simt atat de rau, practic imi strica ziua atitudinea aia a lor. Si nu, nu ma imbrac deloc provocator, ba chiar nici nu mai tin minte cand am purtat ultima data o rochie sau o fusta sau un decolteu. Spun asta pentru ca e scuza tuturor, gen "esti o panarama si meriti sa fii hartuita pentru ca te imbraci nu stiu cum" ceea ce mi se pare gresit.
Acum am o intrebare pentru baieti: de ce faceti asta? Va simtiti mai macho asa sau ce?

Răspuns Câştigător
| Trioda a răspuns:

Buna!
Este vorba in cazuri izolate de tineri,interpretata de ei ca o gluma,un mod de a atrage atentia unei persoane de sex opus,un teribilism specific varstei unui adolescent,de regula tineri care aflati in fata unei fete,raman blocati,nu sunt in stare sa socializeze, sa lege o prietenie, in schimb sunt mari macho de departe, sau aflati in gasca ori aflati pe Facebook in spatele ecranului dupa care se cred ascunsi, si isi ascund frustrarea si incapacitatea lor de socializare, debordand in jargon si nepolitete, daca in conversatie se cunoscuti si intamplator se afla si fete. care cad inocente victime in discutiile lor deplasate.
Sunt episoade trecatoare, chestia cu fluieratul...se vor lecui in momentul cand iesiti la un suc cu prietena lor,si aceasta va fi fluierata cum a facut si el,de altii,isi va revizui involuntar comportamentul,pentru ca nici lui nu ai convine sa ai fie fluierata prietena de catre un strain!
Insa fiind vorba de barbati maturi,aici este vorba de marlanie,comportament de boschetar,lipsa crasa de educatie si respect,manifestari care erup cand se afla in compania unuia sau a mai multor colegi,prieteni carora involuntar doresc sa le arate ca nu au retineri in privinta femeilor,multi fiind de fapt purtatorii unor traume ascunse,deseori inecate in bautura,precum o casatorie nefericita, un divort, poate si niste copii carora le platesc in dispret cativa banuti drept pensie alimentara, desigur obligat de lege, si cu atat se rezuma contributia lor la cresterea acelui copil.

Cand mai esti fluerata, si ai ocazia..intreba (L) inocent.
-Asa o fluieri si pe mata?
Va ramane descumpanit,va incerca sa provoace o discutie, un monolog presarat cu jogniri poate, insa va simti ca a gresit.
Sa ai intorci spatele imediat, te vei departa urgent cu dispret, neatenta la provocarile verbale de care este capabil, el si grupul aflat de fata.

O zi buna!

33 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu m-ai inteles. Daca ai fi citit raspunsul castigator ai fi inteles probabil ca fluieratul pe strada la o tanara imbracata provocator este o practica rea. Moralitatea e in declin. Nu se merge in costum de baie pe strada ci la piscina sau pe plaja sau in alte locuri special amenajate. Adam si Eva umblau goi pentru ca erau perfecti si nu se gandeau la prostii pana in momentul in care Eva s-a intalnit cu sarpele posedat.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Steregoi):

Ce nu vrei sa intelegi tu, Steregoi, e ca teoria cu " doar churvele isi etaleaza frumusetea pe strada" pica in momentul in care femeia se poate aranja si fara sa cada in penibil. Mai mult, ca o femeie care se aranjeaza nu cauta neaparat futaiul vietii. Se aranjeaza pentru ca, asa cum barbatii ar trebui sa respire masculinitate prin toti porii, asa ar trebui sa ramana si femeile. Femei.

| Steregoi a răspuns (pentru GirlOnline81):

M-am referit ca "doar churvele isi etaleaza frumusetea pe strada" expunandu-si multe parti goale ale trupului si daca ar fi posibil ar fi in stare sa umble complet goale. happy