| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, acum vad ca totii adolescenti isi cumpara telefoane cu camera de 8 mega, 1 gb de ram,procesor dual sau quad.ii intelegeam pe acei oameni care au un site, sau o mica afare sa spun si trebuie sa stea tot timpul on, acelora chiar le folosesc dar altii de ce isi cumpara telefoane asa performante? puteti sa ma lamuriti si pe mine? sau cu ce te ajuta mai mult?

4 răspunsuri:
| Alynn98 a răspuns:

Ca sa se dea mari ca au telefoane performante

| InesIlinca90 a răspuns:

Aici nici eu nu inteleg dar iti pot spune doar ca acele telefoane sunt mai performante si iti sunt de folos in momentul in care te plictisesti. Puterea de navigare pe internet este mai mare,mesajele se trimit mult mai repede, conexiunea este mult mai buna.Cei care isi cumpara asemenea telefoane si nu sunt oameni de afaceri, isi cumpara pentru distractie, muzica, jocuri...etc happy Nici eu nu sunt adepta acestor "fite" dar recunosc ca mi-as dori si eu unul.

| iulia91 a răspuns:

Traim intr-o societate in care tehnologia avanseaza prea repede. si odata cu ea si noile generatii. Concurenta intre producatori e foarte mare, toti vin cu tot felul de oferte, care de care mai tentanta. e aproape imposibil sa le rezisti telefoanelor de ultima generatie la preturi ft mici. si pana la urma. de ce ai face-o? beneficiezi de telefon, mp3 player si aparat foto. Daca tehnologia permite, de ce sa nu profitam? intr-adevar, e aiurea cand vezi copilasi de clasa a 3 a cu muzica urland din telefon, pe strada. sau cu tabletele pe genunchi, in metrou. cu asta nu sunt nici eu de acord.

| M00NLighT a răspuns:

Fiind k acele telefoane sunt mai bune, trimiti mesaje mai repede, poti folosi internet-ul mai bine, are WiFi, Poti sa bagi multe programe bune pe el si jocuri etc...(ti-am zis doar ce era mai important)