| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat liceul. Pot intra in somaj?

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da.Cred ca trebuia sa-ti depui dosarul pana acum.Mergi sa vezi ce se mai poate face.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

În principiu da. Dar cred că trebuia să îţi depui actele până acum. Mergi la şomaj şi vezi ce se poate face.

| adrianhasde a răspuns:

Da, dar nu vei primi mai mult de 200 Ron. Am primit si eu acum un an pana sa ma angajez la un hypermarket.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, cu condiția să nu ai alte activități aducătoare de venit sau să-ți continui studiile (indiferent de forma de învățământ; de stat sau particulară; colegiu, postliceală sau facultate).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si trebiue sa depui multe acte, dar si sa faci un curs ca sa-ti dea somajul. Dar daca te duci la facultate nu o sa-ti mai dea somaj.