| MONIKA_3793 a întrebat:

Am un catelus frumusel ciobanesc si ma joc de cate ori pot cu el deoarece tata l-a inchis intr-o camera la etaj si acolo va sta 1 saptamana ce sa fac ca sa-l conving pe tata sa il lase la mine?

Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

In primul rand afla care e motivul pentru care tatal tau l-a inchis acolo. apoi discuta cu tatal tau, asuma-ti tu responsabilitati mai multe ("daca face pisu strang eu dupa el, dar o sa am grija sa-l scot afara), iar ca argument final, daca nu vrea, insista macar "de proba" sa accepte 2 ore. dupa ce va fi bine in cele 2 ore poti negocia de pe alte pozitii. roag-o si pe mama ta sa te ajute.

3 răspunsuri:
| 69LightAfterDark69 a răspuns:

Daca tatal tau nu intelege vorbeste cu mama ta, si o sa te ajute! Sau daca nu promite-i tatalui tau ca nu il lasi sa iasa din camera sau orice alt ceva. O sa mearga! Asa am facut si euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

tata-l tau e sanatos? el nu intelege ca acel animal iti da energie pozitiva si ca inveti mai bine? arata-i raspunsul meu mai nene, de ce copilul este intr-un ambient bun de aia invata mai bine, daca ti catelul inchis ea va sta toata ziua cu gindul la el asa ca lasa-l la ea in camera ca e bine sa-l simta linga ea cit crezi ca se v-a juca cu el?

| MONIKA_3793 explică:

Ms multtttt pentru cei care mi-au raspuns la intrebare