| AndreiP98 a întrebat:

Cum sa-l conving pe tata sa ma lase la Bon Jovi?

Răspuns Câştigător
| a2 a răspuns:

O da, știu ce simți. Din fericire și tatăl meu e fan și nu am avut probleme în al convinge. Dacă ar fi trebuit să mă milogesc de el (cum a trebuit când l-am rugat să mă lase la Alice Cooper) i-aș spune:
-că la anul voi avea note mai bune la școala
-că este trupa mea preferată
-că după turneul ăsta se vor destrăma și nu vor mai venii niciodată în România sau în orice altă țară (chiar dacă ei iau doar o pauză de vreo 2 ani.)
-că îl vei ajuta prin casă cu treburile
-că îți vei lua un part-time job
-că poate și el să vină pentru că sigur nu va regreta
-și dacă nici una din asta nu ține, că te arunci de la 10 dacă nu te lasă.

Mult succes!
http://bon-jovi-and-not-just-that.blogspot.com/

4 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Da, şi eu merg la Bon Jovi. Eu aştept să cânt toate piesele lui cu el, nu doar It's my life.
Eu îţi zic să furi bani dacă el tot refuză. Dacă nu găseşti prin casă, află-i codul de la card şi bagă. laughing
Altceva, nu ştiu ce ai putea face decât să te rogi de el mereu.

Baftă!

| Sconcsiş a răspuns:

Îi spui că e trupa ta preferată, că îţi place foarte mult şi că dacă te lasă, o să înveţi mai bine, o să iei note mai bune, o să fi mai cuminte etc.

PS: Tatăl tău ascultă BJ?

| MACookie02 a răspuns:

Ii spui ca vii cu mine laughing) (Cand imi iau si eu bilet...da inca nu m-am gandit daca sa ma duc sau nu...laughing)

| alinescu a răspuns:

Si eu merg la bon jovi...debia astept sa cant impreuna cu el It's my life...pai simplu,spune-i sa mearga cu tine,sau cumpara bilete fara sa stie,cand o sa afle,nu are de ales, si o sa mearga cu tine, daca vrei sa mergi singur, fugi de acasa