| Matt_1772 a întrebat:

Am vazut mai demult pe UTV un videoclip cu o melodie rock.Era o trupa de baieti, solistul avea ochelari de soare si canta la o chitara cu clape de pian. Exact asa era chitara!thinking Stiti cumva ce melodie era? funda.

4 răspunsuri:
| Matt_1772 explică:

Aceia erau artisti contemporani, maxim 20 de ani aveau. Iar videoclipul nu parea vechi deloc! A fost la UTV pe All Rock.

| Matt_1772 explică:

Si nu era orga electronica.Stiu cum aratawinkingEra exact corpul unei chitari dar in loc de corzi avea clape acolo langa rozeta.(gaura aia)happy

| Matt_1772 explică:

Repet! Funda!

| unchiu7 a răspuns:

Instrumentul acela tip chitara cu clape, era de fapt orga electronica.Multe formatii din anii 80 foloseau tipul asta de instrument pentru ca era portabil si aveau o mai mare libertate de miscare pe scena. Daca instrumentistul respectiv mai era si solist vocal pe deasupra, iti dai seama ca asa era mai usor sa fie in centrul scenei, respectiv centrul atentiei.Trupe care foloseau instrumentul acesta au fost destule : Silent Circle, Michael Cretu & Sandra, cam toti din perioada aceea.