| Vizitiul a întrebat:

Am vazut multe intrebari despre cum sa ajungi expert. Cu ce va incalzeste acest titlu? Ai alege titlul de expert sau recunostinta si multumire din partea persoanelor pe care le-ai ajutat?

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Aşa e, din ce în ce mai mulţi vor să devină expert.Probabil pentru a se simţi superiori sau cred că aşa le este răsplătită activitatea pe site. Însă mie mi se pare mult mai convenabil să fii un simplu user, deoarece nu ai nicio obligaţie să ştii foarte bine limba românălaughing, să fii mereu serios, să nu faci glume proaste etc.Pe când dacă eşti expert dacă faci greşeli, de orice fel, ţi se va reproşa.''Cum ai reuşit tu să fii expert dacă faci greşeli gramaticale şi dacă te cerţi etc?''. Deci din punctul meu de vedere este un dezavantaj să fii expert şi mi se pare mai frumos să fiu apreciată fără a avea titlul de expert.
Ca să îţi răspund la întrebare, aş alege recunoştiinţa persoanelor pe care le ajut, mi se pare mai important acest lucru decât pătratul ăla portocaliu [mai ales pentru că nu-mi place portocaliul prea multhee hee].

| JustMe a răspuns:

Prefer multumire de la persoanele pe care le-am ajutat, nu m-ar incalzi cu nimic titlul de expert.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Dar de ce trebuie departajate cele doua? In fond, daca ajungi expert, inseamna ca ai dat raspunsuri de calitate si pe cale de consecinta i-ai ajutat pe cei carora le-ai raspuns. Titulatura asta o vad ca pe un fel de premiu pentru activitate facuta de bunavoie si cu drag.

| Amrita a răspuns:

De acord cu tine. Si inca ceva. in ultima vreme am remarcat la majoritatea intrebarilor postate aceste cuvinte "magice" :"dau fundita". Pai e clar ca dai fundita, nu? Din moment ce ai posibilitatea asta, e normal sa o folosesti.
Si eu sunt de parere ca aici suntem sa ne ajutam reciproc, fara sa ne certam, fara sa ne jignim. Doar de asta suntem Toti Pentru Unul!