| împreunăfacembine a întrebat:

Astazi m-am inscris la scoala de soferi. Am doua saptamani de legislatie si apoi incep condusul. Voi ce cum ati invatat? Prima data sa invat cartea, intre timp sa invat de la legislatie si sa fac si chestionare? Sau cum ati facut?

Vreau raspunsuri de la cei care aveti permis si care v ati straduit.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Pentru inceput treci prin toate semnele de circulatie si explicatia lor pentru ca multe din intrebarile din chestionare pe asta se bazeaza si te ajuta si la condus mai tarziu.
E destul de logic ca prima data trebuie sa parcurgi toata legislatia macar o data.
Poti parcurge 2-3 capitole pe zi acasa fara probleme, unele sunt foarte scurte si nu ai ce sa citesti mai mult.
Poti incerca si un chestionar ca sa te obisnuiesti. Nu are importanta ca nu iti iese din prima, e normal cand nu ai parcurs toata legislatia. Mai citesti niste capitole, mai incerci un chestionar.

Succes.