| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! M-am înscris la scoala de soferi și cineva mi-a recomandat sa rezolv chestionare de pe acest site ca poate sa pice orice test de aici https://www.drpciv.ro/dlexam este adevărat? Învăț de pe carte am învățat indicatoarele mâine încep capitolul cu marcaje. As vrea sa-mi ușureze modul de învățare sa învăț mai ușor mulți spun sa fac multe chestionare pana ma satur dar nu prea ajuta atat de bine pana nu înveți bine cartea. Dati-mi niște sfaturi va rog sa pot învață mai ușor și mai bine, iar chestionarele de pe site-ul acela par mai greute fata de chestionarele de pe alte site-uri.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa inveti intai Legislatia Rutiera, foarte-foarte bine, ca sa poti sa stii legile si cum se palica, atunci cand te apuci sa rezolvi chestionarele.
Nici un test nu pare greu si nu este greu daca inveti Legile fiindca nuami atunci potis tii ce este corect sa faci in anumite cazuri cand ajungi pe sosea si trebuie sa iei decizii in doar cateva secunde.