| madagascar a întrebat:

Ati citit biblia? Va schimbat in vreun fel acest lucru?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Dincolo de toate discutiile purtate pe seama ei, dincolo de toate controversele dintre credinciosi si atei, Biblia ramane una intre cartile importante ale omenirii.Pe mine m-au marcat multe episoade descrise in ea.Cand sunt suparata pe lume si-mi pare ca nimic nu mai are rost, citesc Ecleziastul, cand m-am indragostit pentru intaia oara imi mergeau la inima versetele din Cantarea Cantarilor iar cand dau peste vreun necaz ma gandesc la increderea si rabdarea lui Iov.Asa incat, dintre toate cartile cate s-au scris pe lume, Biblia iti poate oferi toate raspunsurile de care ai nevoie.Numai bine.

3 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Da am citit-o. si pentru catva timp m-a facut sa fiu mai cuminte, sa nu mai injur, sau sa ma bat. Insa dupa catva timp, am inceput iar sa fac aceleasi lucruri. Efectele Bibliei sunt de scurta durata. straight face

| tim a răspuns:

Bine, acum un caine e caine, daca il tunzi zerooo, e tot caine. ideea e ca, daca esti o persoana de calitate, esti de calitate fie ca citesti biblia sau nu. asa, deci cred ca am citit biblia asa pe sarite toata, nu pagina dupa pagina. de schimbat nu cred ca m-a schimbat, doar mi-a confirmat lucruri pe care le stiam deja. dar cred ca e bine sa o citesti, asta daca ai,, ochi sa vezi si urechi sa auzi", altfel o citesti degeaba. daca ti-o citeste cineva, sau o citesti iar cineva iti explica ce a citit sau ce ai citit tu, atunci nu are rost, acel cineva o sa-ti implementeze ce vrea el in cap. trebuie sa gandesti singur ceea ce citesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit-o, o silabiseam cand aveam 6 ani, cu bunica, ne punea sa ne rugam in fiecare seara si dimineata, mie sincer nu mi-a adus nici un beneficiu, Dar are o necontestata valoare, istorica in primul rand, este prima carte a omenirii, despre oameni.