| Thecurious a întrebat:

Ati intalnit oameni care au decis sa nu mai traiasca in societate, hotarand sa vietuiasca in pustietate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu, dar mi-ar placea sa pot vorbi cu cineva care a decis sa-si traiasca viata gasind raspunsuri la intrebari pe care viata sociala, traficul si obligatiile contemporane nu-i permit sa le afle, tinandu-l prins intr-un cerc vicios, cum ar fi:,, Cine sunt eu?",, Ce inseamna viata pentru mine?" Sunt ferm convinsa ca oamenii acestia sunt si vor fi cei mai impliniti, si nu material, ci moral/sufleteste.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca s au dus in pustietate cum sa ii mai intalnim?

| Andrei200202 a răspuns:

Nu, nu cred ca există oameni de genul.

| Andreeush a răspuns:

Personal nu am întâlnit încă o astfel de persoană.

| TheGentleman a răspuns:

Sunt: Călugării sihaștri;

Cei care își doresc să trăiască exclusiv din roadele naturii (de exemplu cei din reality-show-ul de pe History- Mountain Men (Muntenii)

| mgtow a răspuns:

Era unu care s-a dus in amazona cu cativa indivizi si tipe cred dar il tot vedeam singur in poze. Apoi s-a reintors in lumea cotidiana