| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni nu se pot integra in societate?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu au calitatiile necesare dobandite sau nu le convine lumea falsa. Cam oricine apreciaza sa traiasca in minciuna iar adevarul deranjeaza publicul

| RAY a răspuns:

Zona de confort,anexitatea,timiditatea,lenea, pur simplu nu vor, stiu si recunosc si ei asta dar zona de confort e mai buna, ofera o siguranta, asta duce la depresie, stres, nervoitate, nevoia emotionala trebuie satisfacuta

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca sunt introvertiti, anxiosi antisociali.Cum sunt eu.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Freya1):

N-ai prieteni/prietena?
Loc de munca ai?

| Freya1 a răspuns (pentru Nimeni10):

Loc de munca încă nu din cauza unor probleme de sanatate si pentru ca nu am gasit nimic pentru mine.Am iubit si o prietena cu care vorbesc rar si atat.
Eu nu manplang de viata mea doar de faptul că îmi e greu sa ma acomodeze in societate.Nu am o problema cu relațiile am avut doar de lunga durata

| Nimeni10 a răspuns (pentru Freya1):

Eu nu am prieteni deloc, prietena n-am avut niciodată, loc de munca nu am găsit nimic sa imi placa, ma enervez mereu pana imi explodează inima intr-o buna zi.

| Mogiojojo a răspuns (pentru Freya1):

Tu ai prieten in ***! Ce tot spui acolo? Tu ai probleme de oameni normali, ti-am citit postarile.

| Freya1 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Am o relație de 3 ani in momentul actual si o fostă relatie de 8 ani.
Am probleme ca tot omul da.

| Celcestietot a răspuns:

Ori nu ii lasa societatea, ori "problema" vine de la ei.

| Plato a răspuns:

De obicei e vorba de fenomenul intalnit la Camil Petrescu: "tipologia intelectualului neadaptat la o societate monotona".
Marea majoritate a oamenilor sunt prosti, superficiali, ordinari. Oamenii mai straluciti vor avea probleme sa se integreze in masa de oameni mediocri.

| FreddieM a răspuns:

Pentru ca trebuie sa fii normal intr-o societate normala.

| lilith16 a răspuns:

Pentru ca nu toata lumea este facuta pentru societate

| Raizing a răspuns:

N-au noroc!

Răspuns utilizator avertizat